Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прогнозує швидке розслідування кримінальної справи за фактами підкупу виборців 201-го округу, де в липні 2002 року на довиборах у Верховну Раду переміг Нестор Шуфрич.

Про це Луценко заявив на прес-конференції в Черкасах.

За словами Ю. Луценка, на цей час слідством допитано понад 1,5 тис. осіб, які брали або яким обіцяли гроші за голосування на користь Шуфрича. Зокрема 521 особа заявила слідству про те, що отримала гроші. Водночас встановлено 88 осіб, які безпосередньо роздавали гроші, а також встановлено особи двох громадян, які організували масовий підкуп виборців.

За словами Луценка, наявних доказів достатньо для того, щоб сьогодні можна було стверджувати про те, що в липні 2002 року в 201-му виборчому окрузі вибори не відповідали реальному волевиявленню громадян.

Крім того, на сьогоднішній день в доказовій базі слідства є достатньо речових доказів для «швидкого розслідування кримінальної справи», заявив міністр.

Раніше прокуратура Черкаської області порушила кримінальну справу відносно народного депутата Нестора Шуфрича, вибраного у Верховну Раду від Черкаської області.

На офіційному сайті УМВС в Черкаській області повідомляється, що кримінальна справа відносно Шуфрича була порушена «за фактом перешкоджання підкупом вільному здійсненню громадянином права обирати і бути вибраним народним депутатом України у 2002 році під час проведення виборів народного депутата України у виборчому окрузі №201, що вплинуло на результати голосування».

Газета