Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що колишній міністр фінансів Олександр Данилюк зривав притягнення до кримінальної відповідальності колишніх власників «Приватбанку» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Про це він заявив в інтерв’ю «Liga».

За словами Луценка, у 2017-2018 роках він почав розривати кредитні угоди, за допомогою яких колишні власники «Приватбанку» вивели з нього $5,5 млрд для того, аби встановити, що націоналізованому банку завдали збитків.

Проте тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк, як зазначає генпрокурор, написав листа з відповіддю, де каже, що стягнення боргу з цих осіб – «це не найефективніший захист інтересів «Приватбанку».

«У відповідь отримали лист міністра фінансів Олександра Данилюка, де цитую: «Вважаємо, що стягнення боргу з цих осіб за рішенням національних судів не є найефективнішим захистом інтересів банку та навряд чи призведе до стягнення будь-яких коштів». Тобто уряд пише: я не вірю в українські суди», – розповів Луценко.

На думку Луценка, розірвання кредитних угод дало б змогу встановити факт завдання збитків і притягнути до кримінальної відповідальності колишніх його власників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Нагадаємо, що НБУ подав апеляцію на рішення суду щодо «Приватбанку».