Колишні працівники департаменту Державної автоінспекції МВС будуть виконувати свої функції до того моменту, поки на їхнє місце не прийде нова служба, заявив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

"Поки Кабінет міністрів перебрав на себе ручне управління ситуацією на дорогах, але реально виконувати обов'язки будуть колишні працівники ДАІ. Нічого жахливого в країні не відбувається. У встановлений президентом термін ми підготуємо відповідні пропозиції", - заявив міністр журналістам.

За його словами, основною перешкодою для різкого поліпшення ситуації на автодорогах країни є недосконале законодавство. Відзначивши, що щорічно в країні гине на дорогах 7-8 тисяч людей, і ця цифра неухильно збільшується, міністр також заявив про необхідність посилення штрафних санкцій. Зокрема, він пропонує перейти до загальноприйнятої у світі системи, коли порушник сам має йти до суду у випадку незгоди з рішенням правоохоронця, а не працівник ДАІ повинен доводити випадок порушення, як це відбувається сьогодні в Україні.

Ю.Луценко також відзначив, що наполягатиме на можливості вилучення прав у випадку, якщо водій п'яний (за статистикою ДАІ, таких випадків нараховується близько 160 в день), якщо порушник втік з місця події, скоїв важке ДТП або виїхав на зустрічну смугу. "Все інше – зміна вивісок особового складу, чим займуся особисто, його виховання – чим займеться внутрішня безпека, але кардинально змінити систему може тільки зміна нормативних актів", - підкреслив міністр.

За його словами, відповідно до указу президента, вже створена в структурі ДАІ Державна патрульна служба перейде в підпорядкування райвідділам міліції і, об'єднавшись з патрульно-постовою службою (так званою "пішою міліцією"), створить патрульну службу. Він додав, що функціями нової дорожньої служби стануть фіксація ДТП, перехоплення викрадених машин, покарання за грубі порушення, кількість яких буде обмежено, але штрафи за них підвищені.

ICTV