Про це йдеться у відкритому листі Олексія Луціва до Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра України Миколи Азарова та голови ВРУ Володимира Литвина.

Подаємо повний текст листа:

«Маститий українофоб Дмитро Табачник от уже більше року пише антиукраїнські описи в російській пресі. Він відкрито принижує честь та гідність усіх етнічних українців, а особливо він з лютою ненавистю відкликається про галичан, буковинців, волинян та закарпатців.

Жителів цих регіонів України він називає «втікачами-прибульцями» (стаття в Тижневику «2000» №37 17-23 вересня). В цій статті він принижує працьовитий люд цих регіонів, повідомляючи про те, що їх годують офіси з Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Запоріжжя, Одеси та Криму. Це нахабна брехня, бо ці регіони в Галичині бізнесу практично не ведуть.

Відразу ж після призначення п. Табачника Міністром освіти і науки України, країною покотилася хвиля протестів наукової еліти, усієї інтелігенції, студентства і усього прогресивного люду України.

Пообіцявши не принижувати жителів Західних областей України, я так розумію, Табачник виклопотав для себе ще якийсь час перебування на посаді Міністра.

В народі кажуть: скільки вовка не годуй, він все рівно до лісу тікає.

Люта ненависть до усього українського засліплює очі та знесилює розум. Д.Табачник з новою силою паплюжить українців та все українство. В своїх описах він звертається до уявних націоналістів.

Націоналісти мають свої обличчя та прізвища. Борись з особами, а не з народом.

Розуміючи, що п. Табачник не зупиниться в своїх нападках на мій український народ, розуміючи, що Табачник на посаді Міністра освіти і науки нівечить дитячі душі школярів та студентів, звертаючись до Вас, пане Президенте Янукович, пане Прем’єр-міністре Азаров, пане Голово ВР Литвин, вжити невідкладних заходів з усунення усуненню п. Табачника з посади Міністра. В разі невиконання моєї вимоги я публічно викликаю п. Табачника на бій кулаками в спортивній формі і за участі об’єктивних незалежних суддів. Бій повинен тривати за домовленими правилами аж до втрати одним із учасників усіх сил.

Я переконаний, що п. Табачник буде уникати відкритого бою, але про це повинен знати весь український народ».

фото: mediastar.net.ua