Про це повідомили у відділі інформаційної роботи міськради.

Мета проекту — розробка інноваційних моделей планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Такі моделі та рішення щодо реабілітації культурно-історичної спадщини та її сучасного використання, розв’язання соціальних проблем, залучення громадськості до процесу ухвалення політичних рішень, вдосконалення транспортного обслуговування, розвитку туризму та торгівельних зон, використання пустищ, поліпшення житлового фонду тощо мають відповідати європейським нормам і тенденціям, щоб стати привабливими для міжнародних інвесторів.

Тривалість проекту – 30 місяців. Партнером проекту є Організація міст всесвітньої спадщини, мережа яких у Європі становить 141 місто. 

Проект COMUS реалізуватимуть у шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, – від кожної з яких представлено одне пілотне місто і два супровідні, що братимуть участь у навчальних тренінгах та конференціях. Від України такими містами є Луцьк як переможець конкурсу (пілотне місто), а також Жовква (Львівська область) і Мелітополь (Запорізька область).

Фінансування проекту на шість країн становить понад 600 тис. євро, що передбачає технічну та експертну допомогу та видатки, пов’язані з безпосередньою реалізацією проектних завдань на місцевому рівні.

Міністерство культури України призначило національним координатором проекту Олександра Буценка (директор Українського центру культурних досліджень), визначило групу національних зацікавлених сторін (стейголдерів) та групу національних експертів.

На першому, початковому етапі проекту мають сформувати офіс (команду) проекту в м. Луцьку та групу місцевих стейголдерів. Саме для цього 5-8 травня в Луцьку перебуватимуть провідний експерт проекту, регіональний координатор Організації міст всесвітньої спадщини в Північно-Західній Європі Маттіас Ріпп, національний координатор проекту Олександр Буценко, керівник групи національних експертів Валентина Дем’ян, експерт Тетяна Опришко.