Про це інформує власкор «Вголосу».

У проекті рішення, за яке проголосували усі присутні у залі депутати, наголошується на підтримці Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором.

Втім, депутати Луцької міськради таки не наважилися включити у текст документу абзац, в якому поіменно засуджувалася б позиція народних депутатів від Волині Сергія Мартиняка, Степана Івахіва та Ігоря Єремеєва, котрі не голосували за відповідне звернення Верховної Ради про визнання Росії агресором. Таку пропозицію підтримали тільки 17 обранців громади. Однак, попри спротив окремих депутатів, все-таки у проект заяви вдалося включити речення про засудження позиції нардепів, але без згадки їх прізвищ.

«Луцька міська рада ствердно заявляє про свою підтримку Звернення Верховної Ради України щодо визнання Російської Федерації державою-агресором. Сьогодні, саме завдяки російській підтримці, терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» порушують територіальну цілісність України, озброюють своїх бойовиків сучасною військовою технікою, ведуть запеклі бої з українськими військовими та добровольцями, руйнують населені пункти, калічать і вбивають мирне населення Донецької та Луганської областей. Все це не повинно залишитися непокараним, їх натхненники, організатори та виконавці мають бути притягнуті до відповідальності і постати перед Міжнародним трибуналом», – йдеться у документі.

Також у зверненні висловлюється переконання, що усі свідомі громадяни України солідарні у своєму прагненні захистити територіальну цілісність України та зупинити державу-агресора, яка порушуючи норми та принципи міжнародного права, чинить на території України злочини проти людяності.