Про це повідомляє власкор «Вголосу».

Так, у мерії кажуть, що КП «Ласка», яке опікується безпритульними тваринами, закріплює волонтера за кожною собакою. Він зобов’язаний годувати, забезпечувати воду тварині, її щеплення, обробку від бліх та дегельмінтизацію. Агресивних та невиліковно хворих собак піддають евтаназії. Усіх відловлених тварин щеплюють від сказу, тих, які повертаються на попереднє місце проживання, працівники КП «Ласка» ревакцинують щорічно.

«Тому потреби в розміщенні цієї годівнички немає. Крім того, якщо годівничку буде розміщено, у місті знову з’являться догхантери, які навмисно чекатимуть, коли тварини звикнуть отримувати їжу в конкретному місці, й підкладатимуть отруту. Лише з появою КП «Ласка», яке виїжджає на всі звернення громадян щодо тварин, нарешті повністю зникли догхантери, які ще 4 роки тому отруїли понад 500 собак у місті. З часом біля годівничок скупчуватиметься велика кількість тварин, що викличе агресію в мешканців міста до них і призведе до травм та каліцтва тварин, окрім того, це також збільшить популяцію птахів, особливо ворон, які теж прилітатимуть щодень на місце розташування годівнички, збільшення ворон спричинить зменшення популяції інших видів птахів, що порушить гармонію у природі», – йдеться у відповіді.

У міськраді стверджують, що безкультурна поведінка деяких людей призведе до засмічення годівнички, а містяни, які негативно ставляться до собак і не наважуються на отруєння, нищитимуть споруду.

«У Туреччині знадобилося 10 років для втілення такої програми, використано кошти для соціальної кампанії із роз’яснення жителям, для чого необхідна стерилізація та розміщення годівничок, які здебільшого служать як поїлки, оскільки в Туреччині дуже жаркий клімат і тварини помирали від нестачі води. У Луцьку жодна безпритульна тварина не потрапляла до КП «Ласка» через засуху, лише через жорсткість людини й автокатастрофи. Крім того, у Туреччині немає такої проблеми, як догхантери, їхня релігія не дозволяє скоїти такий злочин», – кажуть у мерії.

У міськраді зауважують, що реалізація такої пропозиції є великим навантаженням для міського бюджету, оскільки навіть тих безпритульних тварин, які перебувають на КП «Ласка» (понад 300), годують винятково за кошти, зароблені підприємством та отриманої благодійної допомоги.

«Просимо з розумінням поставитися до цієї відповіді, оскільки наразі від годівничок є загроза смерті тварин через отруєння та погіршення санітарно-епідеміологічного стану міста Луцька. Також пропонуємо вам організувати спільну зустріч для знаходження правильного вирішення цього питання», – додають у Луцькій міськраді.

Як писав «Вголос», у Луцьку хочуть, щоб міська влада встановила вуличні годівниці для бездомних собак. Автор відповідної петиції обґрунтувала своє звернення тим, що в лучан дуже часто залишаються харчі, які можна було б віддати тваринам, а зробити цього немає можливості.