Про це йшлося під час засідання виконкому Луцької міськради, інформує власкор «Вголосу».

Директор підприємства Валентина Малютіна повідомила, відповідно до рекомендацій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, завдання Кабінету міністрів України та побажання Міжнародного валютного фонду потрібно провести інвестиційної заходи направлені на забезпечення засобами обліку теплової енергії житлового фонду Луцька, однак потрібних 10 млн грн підприємство не має.

«За рішенням перед НАК «Нафтогазом» накопичені кошти підприємства були примусово списані і наразі на інвестиційному рахунку «Луцьктепла» - 0 гривень. На сьогодні наші рахунки заблоковані, а там 3 млн грн. Зараз показники заборгованості за всі роки чи не найнижчі, але це нівелюється стягненням боргів черзе відсутність від держави компенсації різниці в тарифах. Ми спрацювали на черговий мерседес «Нафтогазу». Тільки більше 10 млн грн штрафів нам нарахували», - зазначила Валентина Малютіна.

Член виконкому Михайло Щур поцікавився чи не можна запустити механізм щодо компенсації відповідних затрат державою, адже колись вона взяла на себе зобов’язання зі встановлення лічильників.

«Держава взяла на себе ці зобов’язання ще з 1996 року. Нині подібні прецеденти відсутні і ми вже як в ланцюжку, нас зараз зобов’язують це зробити. Програма на 10 млн грн не є реальною до виконання. Треба співфінансування, допомога мешканців, шукати інвесторів», - зауважила директор «Луцьктепла».

Інвестиційною програмою передбачено встановлення теплових лічильників у 204 житлових будинках Луцька.

За словами Валентини Малютіної, критеріями відбору служили: гідравлічний баланс системи, етажність житлового будинку, щоби охопити якомога більше мешканців, повне охоплення будинків засобами обліку від однієї котельні та технічний стан підвалів.

У підсумку члени виконкому підтримали проект рішення.