На вчорашній сесії Луцька міська рада за наполяганням мера Богдана Шиби з сьомого разу затвердила фінансування робіт передбачених додатком до договору купівлі-продажу земельної ділянки, через який в Луцьку розгорівся земельний скандал.

Як повідомив УНІАН депутат Луцької міськради, лідер Волинського об`єднання «Варта громади» Олександр Мартинюк: «на сьогоднішній сесії мером були здійснені спроби «протащити» рішення для прихованого бюджетного фінансування робіт передбачених скандальним додатком в обсязі 4 млн. грн. Незважаючи на те, що за регламентом допустимо лише два переголосування, міський голова сьогодні сім разів виносив це питання в зал». За словами О.Мартинюка «Б.Шиба об`єднав, питання облаштування земельної ділянки з бюджетними змінами, які містили багато гострих соціальних питань, та не ставив ці рішення окремо. Ось в такому вигляді, незважаючи на протести фракцій ПРП та частини БЮТ, рішення набрало достатню кількість голосів, зокрема через фракцію «Нашої України», яка в останній момент все ж дала 6 голосів на його підтримку» - повідомив О.Мартинюк.
Таким чином, за словами О.Мартинюка, діючий мер намагається прикритися колегіальною відповідальністю в земельному скандалі, який розгорівся в Луцьку після того, як стало відомо, що Б.Шиба після проведення земельного аукціону по продажу 3 га в центрі Луцька за 30 млн. грн. підписав таємний додаток, до договору купівлі-продажу ділянки, згідно якого бюджет міста мав профінансувати роботи по проведенню інфраструктури до планованого приватного торгово-розважального центру на суму 10-15 млн. грн.

У вівторок, 15 квітня адвокат, член Вищої ради юстиції України Сергій Сафулько повідомив журналістам, що за результатами правової експертизи зміст додатку до договору від 14 листопада 2007 року суперечить чинному законодавству, зокрема Земельному кодексу України, Цивільному кодексу України та Закону України Про місцеве самоврядування, крім цього зміст угоди суперечить інтересам громади Луцька, оскільки кошти від продажу землі, які могли б бути отримані громадою, будуть спрямовані на потреби покупця даної земельної ділянки.

8 квітня Волинським об`єднанням «Варта громади» була розпочата безстрокова акція протесту метою якої є відставка Луцького міського голови Б.Шиби. Причиною протесту стало невиконання мером передвиборчої програми та маніпуляції з землею. На центральному майдані Луцька розбите наметове містечко і ведеться збір підписів, за відставку мера зібрано вже 20 000 підписів лучан.

УНІАН