Львів перетворюється на місто кіно. Цього року за 11 місяців місто від зйомок кіно отримало майже 75 тис. грн. Було знято 4 фільми та декілька роликів. Найчастіше зйомки проходять на площах Ринок та Кафедральній, вулицях Вірменській, Сербській, Винниченка та Федорова.

«Ставка тарифу зйомок в місті за годину становить 340 грн. Найбільше режисерів цікавлять зйомки в старій частині міста, де зосереджена архітектура 17-18 століття. Пік зйомок у Львові припадає на весну та осінь», - повідомила начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін ЛМР Галина Стадницька – Гірняк.

«У 2007 році до місцевого бюджету надійшло майже 73,4 тис. грн. Натомість за 11 місяців 2008 року до бюджету надійшла сума в розмірі майже 75 тис грн.», - додала вона.

За словами п. Галини, процедура отримання дозволу на зйомку дуже проста. Щоб зняти фільм, компанії необхідно надіслати в Львівську міську раду відповідне звернення, де вказуються місця і час зйомок. Надалі ЛМР опрацьовує звернення, проводить погодження зйомок з відповідними структурами. Після цього готується розпорядження міського голови та здійснюється зйомка.

«Окрім сплати внеску до бюджету компанія, що проводить зйомки, заключає ще договори на прибирання території та угоди з органами внутрішніх справ (за необхідністю). Іноді для зйомок фільмів орендують в ЛКП транспортні засоби. Так, при зйомці фільму «Simon Konianski» орендували в ЛКП «Львівелектротранс» тролейбус», - зазначила п. Галина.

Також, як повідомила Стадницька-Гірняк, наступного року ставку тарифу зйомок в місті за годину ЛМР не збільшуватиме: «Також ми ще не знаємо скільки фільмів зніматимуть у Львові в 2009 році, оскільки заявки до нас приходять вже напередодні самих зйомок, але не пізніше, ніж за два дні».

За словами менеджера проектів центру міської історії Центрально-Східної Європи Богдана Шумиловича, подібні кінозйомки сприяють рекламі міста та розвитку супутніх напрямків підприємництва у Львові, а саме туризму. Непрямим свідченням цього є щорічний притік туристів до Львова. Зокрема за 2007 рік Львів відвідало приблизно 900 тис. – 1 млн. туристів.

«Також ми започатковуємо проект розвитку кіноіндустрії Львова від самого заснування і до тепер. Адже Львів має дуже великі перспективи для розвитку цієї галузі. Ми навіть думали створити десь на околиці міста кіномайданчик чи студію зі всією потрібною апаратурою, проте зараз, за умов фінансової кризи, це звичайно не можливо», - сказав він.

 

Довідка

За 2008 рік у Львові зняли такі фільми:

1) Художній фільм «Третього не дано» (Творче об’єднання «Лев»).
15-21 жовтня 2008 року.
Місця – пл. Ринок, 9, пл.. Кафедральна, вул.. Листопадового Чину,6, вул, Т. Костюка, вул. Вірменські, 28, 33, пл. Ринок, 2, 10, вул. Сніжна, вул. Мосяжна, вул. Чорноморська, вул. Вічева, вул. Піша, вул.. Насипна, вул. Арсенальська, пл. Музейна, вул. І. Федорова, вул. П. Чайковського, 11, 14, Стрийській парк (біля озера).

2)  Художній фільм «Розплата за кохання» (кінокомпанія «Нова студія»).
10-12 жовтня 2008 року.
Місця – пл.. Ринок, вул. Каліча Гора, 14.

3) Фільм «Simon Konianski» (ТзОВ «Donten & Lacroix Films»).
Вересень 2008 року.
Місця – вул. Люблінська, стоянка перед головним входом до аеропорту.

4)  Художній фільм «Ломбард» (ТзОВ «Гангстер філмс»).
8 жовтня – 17 жовтня 2008 року.
Місце – пл. Ринок, 1 (оглядовий майданчик Ратуші, внутрішнє подвір’я), вул. В. Винниченка, 1, 3, пл. Соборна, вул. Сербська, 9, перехрестя вул. Галицької і пл. Ринок, Личаківське кладовище.