Альпіністи планують здійснити сходження на безіменну вершину висотою 4125 м 17-го липня в районі Казбегі на кордоні Грузії та Росії.

Мар'ян Нищу розповідає: «Сходження буде нелегким, четвертої-п'ятої категорії складності при максимумі шість. Підніматимуться п'ятеро львів'ян і один тернополянин – усі досвідчені альпіністи. Допомагатимуть двоє грузинів. Це вони показали нам ту вершину. Коли зійдемо на гору, розгорнемо там прапори України та УПА. Також установимо дерев'яну таблицю з іменем Степана Бандери».

Експедиція відбудеться завдяки фінансовій підтримці громадського діяча Михайла Апостола. Альпіністи звернуться з відповідним листом-проханням до Грузинського географічного товариства, тому вершина отримає назву офіційно. Учасники акції планують заручитися підтримкою Львівської міської та обласної ради.

«У світі є багато безіменних вершин, – говорить Мар'ян. – У жовтні хочемо поїхати до Тибету, знайти там гору та назвати її іменем греко-католицького митрополита Андрея Шептицького. Також у планах поїздка до Патагонії (територія у Південній Америці) наступного року. Нові вершини, думаю, отримають назви на честь колишнього предстоятеля Української греко-католицької церкви Йосипа Сліпого і першого голови ОУН Євгена Коновальця».

Джерело: gazeta.ua