Про це заявив Олег Соскін, Голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління під час круглого столу «Вибори до Верховної Ради України: як запобігти фальсифікації з боку владного режиму?», проведеного за ініціативи Інституту трансформації суспільства.

«Стає зрозуміло, що виграти відкрито вибори Партія регіонів не може. Тому планується потужна фальсифікація 28 жовтня. Ми зіштовхнулися з тим, що наших агітаторів двічі затримувала міліція за розклеювання агітаційних матеріалів, одного з них у львівській міліції замкнули в кімнаті, почали допитувати. Голову Львівської обласної організації нашої партії ніяк не можуть зареєструвати в управлінні юстиції, створюються штучні перепони. Це свідчить про те, що режим готується до ночі 28 жовтня, до відповідних актів, здійснення провокацій, щоб вибори взагалі не відбулися.

Одним із інструментів для цих кроків можна вважати окружні виборчі комісії. Зокрема, ми у 117 окрузі зіштовхнулися з тим, що шестеро представників різних політичних партій є функціонерами осередків Партії регіонів. Якщо це не шулерство і не фальсифікації, то про що тоді говорити?

Також зрозуміло, що відбуватиметься вкидання бюлетенів, вони зараз шукають на Львівщині заробітчан, які не зможуть приїхати додому 28 жовтня, і за яких можна буде «проголосувати» на користь режиму. Але за будь-яких обставин протистояння буде наростати. Останнє соціологічне дослідження, проведене Інститутом трансформації суспільства, свідчить, що 31% львів’ян готові захищати свій голос на вуличних акціях протесту, а ще 29% сказали, що швидше так, ніж ні. Практично 60% населення Львова декларують, що вони готові активно захищати свій вибір.

Отже, з одного боку представники режиму готуватимуть фальсифікації. З іншого боку, вони докладатимуть зусиль для здійснення провокації і дестабілізації становища. Як при цьому розвиватиметься ситуація? Ми бачимо, що народ починає нервувати і готуватись до якихось дій. У нас є певна кількість людей, ми зібрали і продовжуємо збирати більше двох тисяч анкет людей, які готові брати участь у наших акціях. Ми готові кожну виборчу дільницю в день виборів оточити нашими людьми, будемо домагатися, щоб протоколи з мокрими печатками були оголошені на кожній дільниці, а потім виводитимемо людей під окружну виборчу комісію. Львів’яни повинні зробити все можливе, щоб їхні голоси були пораховані правильно, і жоден фальсифікований бюлетень не було вкинуто в урни», - зазначив Олег Соскін.