За словами Руслана Таратули, пан Самардак, житель міста Львова, у квітні 2002 року зазнав невмотивованого побиття у Личаківському райвідділі Львова. Під час короткочасного затримання львів’янин був жорстоко побитий працівниками міліції, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості - переломи кількох ребер та численні синці. Як зазначив правозахисник, директор РГБФ «Право і демократія» Віталій Разік, підставою для затримання громадянина Самардака стало те, що він тримав у руці невеликий, сувенірний ножик.

22 квітня 2002 року пан Самардак звернувся зі скаргою про побиття в Личаківську районну прокуратуру міста Львова, яка неодноразово відмовляла у порушенні кримінальної справи.

«В жовтні 2002 року після багаточисельних звернень справа нарешті була порушена і до 2005 року, коли пан Самардак до нас звернувся, слідство тривало «тихим ходом», тож перспектив у цій справі не було видно», - розповів Руслан Тарантула.

Таким чином єдиним засобом добитися справедливості стало звернення до Європейського суду.

«Справа довгий час розглядалася у Європейському суді, очевидно, це пов’язується із завантаженістю цієї міжнародної інституції. Тим не менше, у листопаді 2010 року Європейський суд констатував, що під час перебування під контролем працівників міліції пану Самардаку була завдана фізична шкода», - зазначив представник пана Самардака у Європейському суді.

Таким чином органами внутрішніх справ була порушена стаття 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка забороняє катування чи жорстоке поводження з людиною. Крім того, Європейський суд вказав, що Європейська конвенція зобов’язує держави, які ратифікували цю конвенцію, чинити певні дії, щоб права людей були гарантовані. Зокрема, держава в контексті статті 3 Європейської конвенції повинна провести ефективне розслідування, чого не було зроблено.

«Отже, Європейський суд констатував, що Європейська конвенція була порушена Україною в 2 аспектах: матеріально-правовому, тому що мало місце жорстоке поводження з людиною і процесуальному аспекті, бо не було проведено ефективне розслідування. В зв’язку з цим Європейський суд зобов’язав Україну компенсувати пану Самардаку моральну шкоду в розмірі 10 тисяч євро, яка повинна бути сплачена на протязі 3 місяців з часу прийняття рішення», - резюмував Руслан Таратула.

Таким чином пан Самардак отримає компенсацію від держави, але винних у його побитті так і не покарано. Слідство по справі пана Самардака на сьогоднішній день так і не завершене й далі перебуває у провадженні слідчого Личаківської районної прокуратури міста Львова.