Дніпропетровськ та Одеса не прийматиме Євро.

У Польщі Євро-2012 приймуть Варшава, Познань, Вроцлав і Гданськ. Відпали - Краків, Хожув.

УЄФА і надалі слідкуватиме за прогресом українських міст у підготовці до Євро-2012. 30 листопада – чергова визначальна дата для них. Якщо до цього часу 2 українські міста не продемонструють належної динаміки у підготовці інфраструктури чемпіонату, їх можуть замінити на польські.

Зокрема, Президент УЄФА Мішель Платіні заявив, що Харкову і Львову до 30 листопада потрібно буде довести, що вони відповідають вимогам УЄФА по інфраструктурі і комунікаціям.

«Економічна криза серйозно позначилася на Україні. У цей момент це не дає нам можливості визначити остаточно організаторів в Україні», - сказав Платіні.

За його словами, поки менше питань до Донецька й Києва, але цим містам прийде прикласти необхідні зусилля для підготовки до чемпіонату. Харкову й Львову до 30 листопада необхідно буде довести, що вони відповідають вимогам УЄФА по інфраструктурі й комунікаціям.

«Якщо ці міста не впораються із завданнями, то Євро-2012 пройде в чотирьох польських містах і двох українських», - зазначив Платіні.

 

 Витяг з рішення УЄФА:

- затвердити Київ як  місто для проведення матчів групової стадії, матчу або матчів чвертьфіналу й одного матчу півфіналу;
- не затверджувати Київ як  місто для проведення фіналу ЄВРО-2012. Фінальний матч відбудеться в Києві тільки в тому випадку, якщо до 30 листопада 2009 року будуть виконані обговорені умови, що стосуються стадіону, інфраструктури аеропорту, регіонального транспорту й розміщення;
- поки що не затверджувати/призначати Донецьк, Львів і Харків як  міста для проведення матчів групової стадії ЄВРО-2012. Містам даний час до 30 листопада 2009 року, щоб виконати обговорені умови, що стосуються стадіонів, інфраструктури аеропортів, регіонального транспорту й розміщення. Ті міста, які на зазначений термін не виконають умови, не будуть затверджені/призначені як  міста для проведення матчів ЄВРО-2012;
- не затверджувати/призначати Дніпропетровськ й Одесу як  міста для проведення матчів і не враховувати їх як  резервні міста. УЄФА вважає, що при існуючих недоліках стадіонів, інфраструктури аеропортів, регіонального транспорту й розміщення ці два міста не будуть відповідати вимогам турніру.
 

КОМЕНТАРІ:

 Микола Кміть, голова Львівської ОДА

- Я був переконаний, що у Львові буде Євро-2012, це підказувала логіка подій. Львів має ті відмінності, які потрібні для перемоги. Євро-2012 буде у Львові.

Тепер для Львівщини головне працювати над розбудовою об’єктів. У нас все розплановано. Зокрема, 19 травня буде оголошено тендер на інвестора з будівництва нового терміналу Львівського аеропорту. Цей же ж інвестор з Іспанії сьогодні бере участь у нараді в Києві щодо інвестування 2 млрд доларів в дорожню інфраструктуру України, зокрема й Львівщини. Також невдовзі відбудеться підписання постанови Міністерства фінансів щодо випуску облігацій Львовом на 350 млн грн, це гарантує фінансування на будівництво стадіону у 2009 році. Щодо готельних номерів, то Львівщина має їх вже у два рази більше, ніж було у Австрії і Швейцарії у 2008 році.

Львів – це культурна столиця України, ми маємо найвигідніше розташування та чудову історичну спадщину. До Львова варто їхати не тільки на футбол! Хоча, переконаний, що і футбольний чемпіонат ми проведемо на найвищому рівні. Ще раз вітаю усіх львів’ян із цією подією.
 

Андрій Садовий, міський голова Львова:

Єдині питання, які ставлять до Львова, це питання летовища, яке є в державній власності. Держава має максимально сконцентруватися, щоб був поступ у цьому питанні. Я вірю це буде зроблено.

Всім українським містам треба об’єднатися, бо мова йде про імідж України у світі.

Інвестори зараз активізуються, почнуть активніше входити у Львів, бо це рішення УЄФА є позитивним сигналом для них.   

 

Петро Писарчук, народний депутат України

Це ще не остаточне рішення. Остаточне буде прийняте після 30 листопада. Хотілось би, щоб Львів до того часу підготувався. Сподіваюся, що Львів прийматиме Євро-2012. Бо в Україні таких міст, як наше, не так вже й багато, хіба ще Одеса. Та й львівяни –  європейці, люди гостинні, висококультурні. Вони мають повне право приймати Євро.

Проте, є багато питань щодо підготовки Львова до Євро-2012. Все робиться не так, як мало би робитися. Питання підготовки не мало би замикатися тільки на будівництві стадіону та реконструкції летовища; воно мало би дати поштовх притоку інвестицій, розбудови Львова, його впорядкуванню, розвитку інженерної інфраструктури і т.п. У світі такі речі робляться не за державні кошти, а за рахунок інвесторів. На жаль, ми не зуміли зацікавити інвесторів, і зараз героїчними зусиллями намагаємося збудувати стадіон самі. Хоча, навіщо Львову два стадіони? Євро мине, відбудуться ті два матчі. На них  потрапить максимум 20 тисяч львів’ян. Та й фінансово мало хто буде спроможний, бо квитки недешеві. 99% львівян будуть дивитися Євро по телебаченню. А що буде з тим стадіоном  далі? У Львові немає футбольних клубів, які були би здатні викупити стадіон, потім його утримувати і зробити так, щоб він був прибутковим. Міська рада не може займатися футболом, бо зараз не радянський час, коли футболом займалася держава. Зараз футбол – це бізнес. І займаються ним бізнесмени.

Але, незважаючи на це, можна тільки подякувати УЕФА, що вона дала Львову шанс довести свою спроможність. Хоча заслуга, що так сталося, не Львівської міської ради, а віце-прем’єр-міністра Івана Васюника, який є патріотом рідного краю. Якось йому вдалося переконати УЕФА, що Львів здатний прийняти Євро-2012.

Не усі ми є футбольними вболівальниками, але Євро-2012 – подія знакова і для світу, і для України. І зрозуміло, що якщо матчі зі Львова транслюватимуться на усю Європу, місто прозвучить, збільшиться потік туристів. Це престижно.

 

Юрій Гудима, голова фракції БЮТ у Львівській міськраді:

- Вітаю Львів з тим, що його визнали одним з міст, що приймає чемпіонат Євро-2012. Однак проблеми сьогодні є і проблеми полягають в коштах. Будівництво стадіону іде по графіку, але є невизначеності з фінансуванням будівництва. Я думаю, що міський голова і виконавчі органи мали час, щоб на сьогоднішній день мати інвестиційні проекти і потенційних інвесторів, які б взяли участь у розбудові стадіону і інфраструктури біля нього. За аеропорт на себе взяв зобов’язання Кабінет міністрів і я впевнений, що він буде збудований. З готелями великих проблем, як зі стадіоном, немає. Стадіон основний об’єкт, який має вплив на прийняття Львовом чемпіонату. Погода сприяє і при стабільному фінансуванні, дай Боже, щоб ми встигли.

Міський голова постійно декларує, що Львів готове місто і стадіон буде збудовано вчасно, і він взяв на себе персональну відповідальність. Ми, депутати, сказали, що будемо допомагати, але, на жаль, наша допомога не була сприйнята міським головою адекватно.

Крім стадіону слабкими місцями у Львові є дороги, зокрема, нові дорожні розв’язки біля стадіону. На це теж потрібно час і кошти.

 

 Юрій Кужелюк, голова фракції УНП у Львівській міськраді:

- Звичайно, позитивно, що ми не втратили Євро-2012. Нам треба тепер показати до 30 листопада, що будівництво повинно йти, гроші треба шукати. Тепер все залежить від нас, залежить від держави і від влади, де вона візьме фінансування на ті всі роботи. Бо роботи йдуть, а фінансування поки що немає, бо бюджет розвитку поки що не наповнюється.

УЄФА буде тиснути і далі, бо це їх завдання добиватися, щоб міста показали позитивний результат. 

На даний час в нас одне найбільш проблемне місце - це стадіон. Хоч Дніпропетровськ, маючи стадіон, втратив право проведення Євро, але тут зіграло роль розміщення Львова. Це є все-таки біля кордону, це є центр Західного регіону України. Ці фактори звичайно, що зіграли свою роль. Однак Львів може і повинен довести своє право на проведення Євро.   

Петро Адамик, голова фракції ГП «Пора» у Львівській міськраді:

- Я думаю, що Платіні дуже правильно заявив. Це для того, щоб ніхто не розслаблявся і всі були в тонусі. Бо є розуміння того, що в нас ще є 3 роки і що хтось прийде і це все зробить. Але ніхто не прийде і не зробить! Це дуже добре, здорово і розумно. Я більш, ніж переконаний, що ми впораємось, але ця ремарка Платіні дуже хороша річ, щоб тримати в тонусі всіх, у тому числі керівництво міста.

А стадіон не є проблемним місцем у підготовці. Роботи йдуть Є проблема фінансування. Гроші з реалізації майна починають поступати з початку літа і до кінця року. «Земельникам» треба рухатися, організувати декілька аукціонів. Декілька аукціонів по майну також би не завадили. Просто треба дуже пришвидшити хід нашої великої бюрократичної машини.

Друге ключове питання – це аеропорт. Не зважаючи, що фінансування ніби державне, однак це також треба пришвидшити і проект і саму реконструкцію, побудову нового терміналу і полоси.

Тобто два ключових моменти на сьогодні є – стадіон і аеропорт. Готелі – худо-бідно будуть приватні інвестори. Ну і дороги… 3 роки маємо, є програми, є меморандуми, є бажання є проекти, концесійна дорога…   

Я нічого поганого у застереженні УЄФА не бачу, бо, враховуючи нашу ментальність нам такі застереження потрібно робити 3 рази в день. Це ментальність нашої влади.

 

Василь Трач, голова фракції «Наша Україна» у Львівській міськраді:
 
- Я задоволений сьогоднішнім рішенням УЄФА. Зараз душа переповнена радістю, проте з досвіду знаю, що це тимчасово. Реально за тим стоїть дуже велика відповідальність і тепер від нас будуть вимагати конкретні кроки і вирішення конкретних задач, зокрема, з будівництва стадіону, доріг, готелів. Тут уже красивими малюнками і красивими розмовами ми від того не сховаємося. Ми вступаємо в фазу конкретних справ. Тут є спільна відповідальність. Міська рада, міський голова, міська громада повинні мобілізуватися, щоб цю проблему спільно вирішувати. До 30 листопада ми маємо зробити те, що ми не зробили за попередніх два роки.

На мою думку, сьогодні слабке місце, крім стадіону, це дороги. На аеропорт передбачено фінансування з держбюджету і, думаю, його реконструкція буде фінансуватися. Я найбільше переживаю, щоб ми не робили дороги, як тимчасові. Якщо ми прийматимемо Євро, значить дороги повинні відповідати європейським стандартам.

Вбачається, що основним джерелом фінансування на це все буде державний бюджет. Місто має передбачити також свої ресурси. Якщо не вистачатиме бюджету розвитку, можливо, потрібно брати кредити, щоб не відстати від графіків.

А те, що в Дніпропетровська забрали право проведення Євро 2012 для мене було неочікуваним. Раніше ходили розмови, що заберуть у Дніпропетровська і віддадуть Одесі. Такі розмови відбувалися останній тиждень. А сьогодні прийняли рішення, що передати Харкову. Для мене це було неочікувано, але я вважаю, що це нормально. Ми сприймаємо прийняття Євро як те, що ми повинні вирішити свої власні проблеми: будівництво стадіону, дороги, аеропорт тощо. Європа це сприймає, як свято. І ми повинні розуміти, що на чемпіонат їдуть люди, щоб відпочити, подивитися хороший футбол і також культурні пам’ятники. Ми це повинні врахувати.

Я думаю, що УЄФА приймало рішення по Львову, бо Львів є прикордонним, європейським містом. Львів з цієї точки зору має багато плюсів.