Про це йдеться у відповіді Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на інформаційний запит кореспондента «Вголосу».

«Відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 12.02.2018р. було здійснено захід державного контролю, в результаті якого встановлено, що на земельній ділянці, яка розташовується за адресою м. Львів просп. Червоної Калини, 89, є два приміщення (капітальні будівлі) церкви, що закриті на замок, будь-які особи відсутні. Відповідно до договору оренди землі від 15.09.2008 р. ця земельна ділянка загальною площею 0,5686 га перебуває у користуванні релігійної громади Української православної церкви Київського патріархату з цільовим призначенням: землі громадської та житлової забудови», – йдеться у відповіді.

Як писав «Вголос», 3 лютого вночі у Львові загорілась дерев'яна церква Української православної церкви Московського патріархату, яка розташована між багатоповерхівками на Сихові.

У департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА повідомили, що повідомлення про пожежу в церкві надійшло о 02:18 год.

«Вогнем знищено обшивку даху, дерев'яне перекриття на площі 100 м2 та церковний інвентар, підлогу та облицювання стін на площі 30 м2, пошкоджено церковний інвентар на площі 40 м2. Врятовано: будівлю церкви», – йдеться у повідомленні.

Натомість, за словами Архієпископа Львівського і Галицького Філарета (УПЦ МП), «радикально налаштовані люди» вирішили висловити свою політичну позицію, підпаливши храм Московського патріархату, що на проспекті Червоної Калини, 89.

Нагадаємо, 28 січня у Львові прихильники Московського патріархату викинули дитячі іграшки, які під стіни незаконно збудованого храму на проспекті Червоної Калини, 89 принесли активісти. Там патріоти хотіли вшанувати пам'ять про дитину, яку московський піп відмовився ховати.

Як наслідок, сталися сутички із представниками Московського патріархату, які заявили, що війни в Україні немає, а українська армія вбиває мешканців Донбасу. Після цього сепаратисти відразу сховалися в храм. Церкву оточила поліція. Також активісти заявили, що жодних погромів вчиняти не планують, а діятимуть лише законними методами.

Раніше «Вголос» детально розповідав про те, що згаданий храм на проспекті Червоної Калини, 89, представники Московського патріархату звели самовільно, захопивши земельну ділянку. Окрім того, що ділянкою адепти МП заволоділи незаконно, то вони ще і нападають на вірян Української православної церкви Київського патріархату, храм якої є поряд з московським.

 

«Вголос»