Про це інформує кореспондент Вголосу.

За планами міської влади, будувати колії розпочнуть навесні 2014 року, закінчити проект мають через 6-8 місці.ЄБРР надасть Львову 6 млн. грн., під 5,5%  річних на 7 років.

Погасити кредит місто має за 7 рік – дванадцятьма рівними чати снами кожних півроку, втім наступний рік буде пільговим.

«Це був досить складний шлях з точки зору підготовки кредиту. У нас дійсно склалась хороша співпраця з містом Львів. Результатом цієї співпраці і є реалізація цього проекту», – провідний банкір ЄБРР Денис Гайовий.

Як відомо, на реалізацію проекту Львів отримав грант від німецького Міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки театрів. Окрім того, у бюджеті на 2014 рік місто повинна передбачити близько 60 млн. грн. для співфінансування проекту.

«Ми плануємо всі роботи здійснити впродовж наступного року. До березня будуть закінчені всі формальності. Наступний етап – це підписання грантової угоди з Міністерством екології Німеччини», – повідомив міський голова Андрій Садовий.

Він зазначив, що роботи, виконані за кошти ЄБРР, контролюють іноземні фахівці, тож це є гарантією, що вони будуть виконані якісно.

Водночас, голова бюджетної комісії ЛМР Яромир Самагальський поцікавився, чи контролюватиме ЄБРР фінансову складову  проекту, зокрема, вартість матеріалів.
Денис Гайовий відповів, що наразі банк розглядає таку можливість.

«Я думаю, що буде підписана технічна допомога на інженерний супровід будівництва трамваю на Сихів. Думаю, що консультаційна угода за цим проектом буде підписана в лютому», – зазначив він.

Нагадаємо, цьогоріч Львів візьме в ЄБРР 26 млн. євро кредиту. З них 20 млн. євро. для ЛКП «Львівтеплоенерго»  на проект модернізації системи теплопостачання, зокрема, на встановлення індивідуальних теплових пунктів у Сихівському районі.

Вчора на сесії депутати затвердили договір, яким гарантували, що ЛМКП «Львівтеплоенерго» виконає свої зобов’язання перед Європейським банком реконструкції та розвитку та поверне кредит.

Як повідомив Денис Гайовий, у 2013 році ЄБРР надав Україна кредитів на близько 1 млрд. євро.