Зокрема, як інформує прес-служба Львівської ОДА, о 13:00 відбудеться покладання кошика квітів до могили учасника бою під Крутами Ігоря Лоського на Личаківському кладовищі.

Опісля буде проведено поминальну молитву за полеглих у бою під Крутами та урочисте проходження ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. О 15:00 у приміщенні цього навчального закладу відбудеться вечір-реквієм.

Окрім того, заходи з ушанування пам'яті Героїв Крут відбудуться в Національному музеї жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

У програмі:

  • лекція наукової співробітниці Центру досліджень визвольного руху Олесі Ісаюк «Крути: недоусвідомлена перемога»;
  • екранна кінологія про Крути (підбірка відеосюжетів та документальних фільмів);
  • виступи, спільна молитва.

Початок заходів – о 17:00 за адресою: вул. Степана Бандери, 1.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції «Крути» біля однойменного селища та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як 70 років. Десятиріччями історію бою або замовчували, або ж вона обростала міфами й вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник, а з нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам’ятну гривню.