У Львові стався гучний скандал: вперше за часів Революції Гідності у місто приїхала скандальна депутатка Медведчука Наталія Королевська, котра раніше заявляла, що в «Україні не потрібна українська мова», а «беркутівці» – це «жертви» Майдану.

Королевська мала намір взяти участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у Львівській ОДА, однак її присутність вкрай обурила ветеранів російсько-української війни. Вони спершу вимагали від депутатки визнати Росію агресором, а коли Королевська відмовилась це зробити, ветерани почали скандувати: «геть» та «чемодан, вокзал, Росія». Відтак Королевській все ж довелося покинути не лише засідання, а й місто.

Чому відверті українофоби та розпалювачі війни на сході України останнім часом вважають цілком прийнятним вільно і без будь якого остраху відвідувати місто, яке називають форпостом українського національного духу?

Про це ІА «Вголос» запитало у активістів та політологів.

Іван Спринський, активіст ГО «Рабів до раю не пускають», учасник пікету проти Королевської:

Мене і до сьогодні дивує те, як Садовий у 2014 році вийшов на балкон Ратуші і проголосив капітуляцію Львова. Мене дивує, чому проти нього не відкрито кримінальне провадження за фактом державної зради. А тому ми і досі бачимо регулярне проведення у місті фестивалю російського олігарха Фрідмана «Альфа джаз-фест», котрий умудрилися лише перейменували. Крім того, якщо проаналізувати ту кількість компаній, котрі отримують інвестиційні проекти чи договір вигідної оренди у Львові, – вони тісно пов’язані із проросійськими олігархами. Далі – російському олігарху Чуркіну не без сприяння Садового міська рада Львова виділила 19,5 млн грн..  То як Андрій Садовий може виступати проти «п’ятої колони» Кремля, якщо він, на мою суб’єктивну думку, сам на них працює. Я вважаю, що Садовим уже давно повинна зайнятись СБУ.

«Садовий навмисно будує у Львові мости для «руского міра»

Садовий навмисно будує у Львові містки, завдяки яким такі, як Королевська, вважають, що вони без проблем можуть приїжджати у Галичину, зневажати тут мову та плювати на могили воїнів, котрі віддали своє життя за Україну.

Нормальний та патріотичний мер прийшов би до ОДА у супроводі своїх юристів, став би пліч-о-пліч з ветеранами російсько-української війни та запитав би Королевську, чи є Росія агресором.

Андрій Міщенко, політолог:

Нам всім відома позиція Андрія Садового. Це – людина, котра давно стоїть на засадах москвофільства. Це ми бачимо навіть не по його словах, а по справах.

Так, 6 років тому в місті відбулась повністю колаборантська акція: «Львов гаваріт па рускі». Далі Андрій Садовий записав відеозвернення, на якому говорить про те, що «Україна програла війну і не соромно програвати сильнішому ворогу». Це – був жахливий удар у спину нації, котра піднімались на боротьбу з «рускім міром» та російською агресією. Бо поки Садовий з розкритими обіймами чекав на Путіна у Львові, тисячі добровольців та волонтерів пішли стримувати російського диктатора.

Також Андрій Садовий фінансово підтримує російськомовні школи у Львові, тримає на депозиті кошти міста Львова у російських банках, де працюють його соратники. Крім того, Андрій Садовий з нагоди 762-річчя Львова нагородив подякою генерального директора ПАТ «Львівський хімічний завод», відомого прихильника «руского міра» Анатолія Бобришова. Котрий є головою Координаційної ради організацій російських співвітчизників західних областей України. Кілька років тому він разом із багатьма проросійськими організаціями, зокрема політичною партією «Русское единство» (із 2014-го заборонена в Україні), влаштовував у Львові «колорадські марші» на 9 травня. На початку агресії РФ у березні 2014-го Бобришов заявляв, що не засуджує дії РФ у Криму.

«Навіть на Сході Королевську зустрічають «зеленкою та мукою»

Не варто забувати і про добрі стосунки Андрія Садового із російським олігархом, другом Путіна Михайлом Фрідманом. Цього всього вистачає, щоб зрозуміти, що Наташа Каралєвская для Садового – це споріднена душа, а тому і немає з його боку ніякої реакції.

Якби Королевська приїхала у інші західноукраїнські міста, то без сумніву, реакція була б набагато жорсткіша. Адже навіть на Сході Королевську зустрічають «зеленкою та мукою».

І це нормальна реакція людей, бо Наталія Королевська – це «п’ята колона» Кремля в Україні.

Зрештою не варто забувати, що Андрій Садовий завжди добре почувається при будь якій владі. Зараз він негласно підтримує Зеленського, делегувавши своїх однопартійців в Кабмін.  Це – свідчить про те, що він намагається втриматись при владі, щоб усі кримінальні справи щодо оборудок із землею ніхто не розслідував.

Ірина Фаріон, професор, мовознавець:

Пригадаймо акцію «Львов гаваріт па рускі», котра відбулась 6 років тому. Зараз Садовий вперто тримається своїх поглядів, бо він – це «прихвостень Москви» і ворог у вишиванці, котрий радо користується патріотичним гаслом: «Слава Україні» чи «Слава Ісусу Христу». І тут, у Львові така тактика фарисейства спрацьовувала не раз, бо тут є дуже багато людей, котрі вважають себе патріотами тільки через те, що можуть вдягнути вишиванку і піти до церкви. Але за теперішніх обставини – цього не досить. Бо – це лише ширма, за якою стоять проросійські настрої.

Степан Бандера таких колаборантів свого часу попросту відстрілював, згадаймо історію із Бабієм та Бачинським. А тому сьогоднішня реакція воїнів московсько-української війни цілком природна та логічна і саме так ми повинні діяти на кожному кроці. Бо ту хвойду Королевську, яка ганяє сюди, на Західну Україну вагони із московським вугіллям, через що наші люди не мають роботи, потрібно гнати із міста та України. Ці колаборанти, котрі їдуть сюди, як і мер Садовий, визнають лише один спосіб спілкування з ними, – це брутальна сила та агресивний наступ. Якщо б з нею говорили по-іншому, вона і надалі б відпрацьовувала уже тут методичку Кремля. А тому я сподіваюсь, що вже на наступних виборах мера Садового винесуть зі Львова разом із його шоблом. Бо мер та його люди з 2006 року регулярно перетворюють Львів у «московську каналізацію». І це робиться, починаючи від джазових фестивалів і закінчуючи нагородженням одіозних колаборантів, як-от: Бобришов.

«Садовий сидить у своєму домі і з нетерпінням чекає, коли у Львів прийдуть «треті москалі»

А мовчанка Садового на подібні події – це абсолютна згода із курсом на Москву. На мій погляд, Садовий сидить у своєму домі і з нетерпінням чекає, коли у Львів прийдуть «треті москалі». Але це ніколи вже не повториться на цій землі.

Юрій Ситник, політолог:

Якщо ми говоримо про демократичну країну, то ми мусимо давати право висловитися усім, бо це – ознака цивілізації. Проте, а що ж такого розумного може розказати Наталія Королевська, котра активно підтримує Росію? Зрозуміло, що нічого, вона лише шкодитиме Україні.  Щодо Андрія Садового, то йому тут, як у тому анекдоті: «потрібно або хрестик зняти, або труси одягнути». Він, з одного боку, хоче бути для галичан богомільним мером-патріотом, натомість –  Садовий для його господарів з Кремля є зручним опозиціонером, котрого можна вигідно контролювати.

От, коли при владі в Україні були «регіонали», Андрій Іванович гарно прогнувся під них. Ми пам’ятаємо, як він раніше напросився на день народження до Януковича, його теплі стосунки із Борею Колєсніковим та Ганею Герман. А Королевська – вона ж з тієї самої когорти. І це все означає, що зараз для мера Садового нічого не змінилось.

Марія Чижевська «Вголос»

P.S

Детальніше про те, як Андрій Садовий у Львові співпрацює із «рускім міром», читайте за посиланням.