Зокрема у неділю, 14 жовтня, у Зубрівському лісопарку, що на Сихові, учасники театралізованого військово-історичного дійства відтворять бій підрозділів УПА проти підрозділів військ НКВД. Переодягнені реконструктори події, а їх близько сотні учасників, проведуть демонстрацію бою. Організатори заходу – ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам`ять» та члени військово-історичних клубів з усієї України.

Водночас громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» спільно з організацією «Пласт» та учасниками військово-історичних клубів проведуть піший Марш слави УПА. Участь у дійстві візьмуть близько трьохсот осіб, перевдягнених у форму повстанців, з використанням кінноти.

Все дійство розпочнеться о 12:00 з площі Митної, далі пройде площею Галицькою, Міцкевича, проспектом Свободи, перед Оперним Театром на вулицю П. Беринди. Закінчиться ця урочиста хода на площі Ринок, перед будинком міської Ратуші. Організатори маршу запрошують всіх охочих та свідомих громадян долучитись до акції.

Також у неділю на площі Ринок перед будівлею міської Ратуші відбудеться вручення нагороди «Пластовий залізний хрест». Як повідомили в управлінні культури, під час заходу буде тимчасово призупинення руху транспорту на 5 хв. для проходження колони.

Кульмінацією заходів на пл. Ринок стане Святкове співоче дійство «Зродились ми великої години» з нагоди 70-ї річниці створення УПА. Львівський муніципальний хор «Гомін», хор «Повстанець», хор «Благовіст», хори міських музичних шкіл, самодіяльні хори виконуватимуть повстанських пісень. Зокрема виконуватимуться композиції «Зродились ми великої години», «Гей, на півночі, на Волині», «Там, під Львівським замком», «Лента за лентою», «Не пора, не пора, не пора», «Боже Великий, Єдиний» та ін. До участі у акції запрошуються всі охочі.

Повну програму завантажуйте тут.