На початку засідання усі присутні виконали гімн України. Після цього до сесійної зали внести український прапор – свідок подій 23-річної давності, інформує кореспондент Вголосу.

Після духовного слова від капелана Львівської міськради отця Павла Дроздяка до присутніх у залі звернувся міський голова Львова Андрій Садовий. Він привітав депутатів усіх демократичних скликань з 23-річчям підняття українського прапора над міською Ратушею.

Мер розповів, що він подумки переносить себе у події, які відбулися у Львові 23 роки тому. Тоді на площі біля міськради зібралося багато львів‘ян, вийшли депутати першого демократичного скликання і підняли над містом синьо-жовтий прапор, який десятиліттями не майорів над Ратушею. За словами Андрія Садового, люди на площі плакали від радості.

Міський голова наголосив, що депутати Львівської міськради першого скликання увійшли в історію, зробивши цей мужній вчинок – піднявши прапор. Тому мер побажав депутатам теперішнього скликання проявити таку ж відвагу, як їхні попередники, і гордитися тим, що вони мають честь служити громаді міста Львова.

Депутат першого скликання, заступник голови відновленого Товариства наукових викладів імені Петра Могили Богдан Горбовий нагадав історію підняття синьо-жовтого прапора над Ратушею. Він наголосив, що з того часу близько тридцяти депутатів першого скликання не дочекалися до нинішнього дня. Їх сьогодні пом‘янули хвилиною мовчання.

Після цього Андрій Садовий нагадав, що 23 роки тому міським головою був Богдан Котик, який прийняв непросте рішення підняти прапор. Сьогодні на його могилу відвезли квіти депутат першого скликання Роман Нагірний і депутат шостого скликання Михайло Семчій.

Для урочистого підняття прапора над Ратушею сьогодні запросили депутатів першого скликання Зиновія Саляка і Андрія Соколова.

На площі біля Ратуші підняття прапора зустріли вигуками «Слава Україні!»