Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Мешканці будинків, які розташовані поруч з територією на вул. Пулюя 32-33, де відбувається будівництво житлового комплексу в рамках проекту «Набережний квартал», прийшли на зустріч із представниками ГО «Розвиток громади». В результаті зустрічі було вирішено тимчасово зупинити будівельні роботи на майданчику.

Люди переконані, що генпідрядник, яким є ТзОВ «Екскомбуд», не має права проводити роботи на вул. Пулюя, оскільки з ними не проводили жодних консультацій, а також не надали жодних документів, які доводять законність будівництва. Крім того, мешканці сусідніх до будівельного майданчику будинків стверджують, що через роботи не можуть спокійно жити, постійно наражаються на небезпеку.

Зокрема одна із сусідок нової забудови Наталія Гуцуляк розповіла, що роботи на об’єкті проводять цілодобово. Також під будівельний майданчик забрали територію біля будинків і навіть частину дороги.

«Наш будинок через ці роботи дає тріщину. Також тут є підземні порожнини, на яких будувати взагалі не можна. Львівські будівельні компанії відмовлялися від будівництва, бо порахували, що укріплення території буд новим будинком обійдеться дуже дорого, вартість квадратного метра у новобудові зважаючи на це буде надзвичайно високою, а отже проект не буде рентабельним. Насторогу викликає те, що чужа компанія вирішила тут реалізовувати проект і ціни є підозріло низькими. Вже можна здогадатися, що роботи тут проводять із порушеннями», – переконана жінка.

Вона додала, що через будівництво постійно страждають люди, оскільки будівельники працюють цілодобово, зайнявши надто багато прибудинкових територій.

«У мене маленька дитина, з якою тепер і вийти погуляти нікуди. Нещодавно мене мало не збила машина, бо на дорогах стоять крани, які загороджують проїжджу частину. Вони зайняли тротуари, по яких ходили люди», – розповіла Наталія Гуцуляк.

Варто зазначити, що будівництво відбувається надзвичайно швидкими темпами. Лише на початку травня на вул. Пулюя почали ставити огорожу навколо будівельного майданчика, а вже зараз там вирито величезний котлован, залито фундамент і збудована частина комплексу.

Люди кажуть, що зверталися у різні інстанції (міліцію, міську раду, громадські організації), однак ніхто не реагує на їх скарги.

Юрист ГО «Розвиток громади» Юрій Татомир зазначив, що разом із колегами вивчає законність будівництва комплексу на вул. Пулюя лише кілька днів. Однак, експертам вже вдалося з’ясувати, що Декларація на початок виконання будівельних робіт, яка була видана замовнику ТЗоВ «Діексбі інтернешнл» 2011 року, на даний момент має бути переглянута, бо низка її норм втратили свою силу.

«Ми звернулися до профільного органу інспекції Держбуднагляду з заявою-клопотанням про призупинення будівництва. На жаль, через деяку заангажованість цієї ситуації, в інспекції нас не чують. До вивчення «підводних течій» цієї ситуації задіяні усі контролюючі органи: від Франківського райвідділу міліції до УБЕЗу області. Але на даному етапі ніхто не вчиняє жодних кроків у частині вчинення шахрайських дій чи підроблення документів», – сказав юрист.

Він додав, що, якщо підрядник продовжить будівельні роботи, не отримавши декларації із погодження з усіма профільними контролюючими органами, то від імені мешканців вул. Пулюя ГО «Розвиток громади» звернеться до суду з позовом про скасування декларації про початок будівельних робіт.

Варто зазначити, що під час зборів до громади прийшов представник компанії-забудовника Олександр, який, щоправда, не надав жодних підтверджуючих документів, і запевнив, що найближчим часом відбудеться прес-конференція його колег, де будуть надані відповіді на всі запитання. Він закликав будівельників призупинити роботу доти, поки громада не дізнається все, що хоче. А до того часу люди опечатали ворота будівельного майданчика і розташований поруч Центр продажу «Набережного кварталу».

Як писав «Вголос», з весни у Львові одна з компаній почала реалізацію проекту «Набережний квартал», що передбачає зведення житлового комплексу на вул. Пулюя. Квартал позиціонують як престижний, проте ціни на квартири у ньому достатньо низькі – 5900 грн/кв м. Щодо будівництва цього кварталу виникає низка серйозних запитань, на які поки що громадськість отримала дуже мало відповідей.