Наближаються позачергові вибори, а сорока принесла на хвості звістку, що чільні представники львівської партії влади – НСНУ – почали масово іти у відпустки. Щоб довідатися що ж таке коїться в лавах патентованих патріотів, а також дізнатись, як відбувається (і чи відбувається взагалі) підготовка до виборів у таборах різних політичних сил Львівщини, „Вголос” провів опитування голів і заступників партій.

«Вголос» попросив лідерів обласних партосередків:

1. Розповісти про стан підготовки їхніх партій до виборів.

2. Представників тих партій, які мають надію піти на позачергові вибори у блоці з НСНУ «Вголос» попросив прокоментувати заяву Петра Олійнка, в якій голова обласної організації НСНУ губернатор-шахтьор Олійник зазначив, що «і політичні партії і їх виборці з ентузіазмом сприймуть злиття всіх партій в одну політичну силу на основі НСНУ». І ось що з того вийшло…

Пропонуємо Вам пряму мову лідерів обласних партійних осередків.

УНП – партія спантеличена

Юрій Кужелюк,  голова Львівської міської організації УНП :

1. „Власне в цьому і полягає проблема, що партія не готується. Бо не створений ще блок і невідомий формат. Є два варіанти - це похід самостійно, а другий варант – це похід у складі „помаранчевого блоку”. Багато є прихильників утворення такого мегаблоку, адже зараз існує дуже важлива проблема, щоб не розсіяти голоси і нас не зрозуміють виборці, якщо ми цього не зробимо.

2. „Щодо другого питання, то якраз це і є питання на якому зупинились переговори. Зараз не йде мова про партію, а про створення блоку, хоча, звичайно, в майбутньому, цього не можна заперечувати. Чим погане створення однієї партії, якщо в цій партії будуть відбиті національно-демократичні засади, питання мови і європейської інтеграції, питання НАТО і ставлення до нового проекту конституції? Якщо так буде, то про це, звичайно, доцільно говорити. Якщо виступати з точки зору, що ми проти, це очивидно не буде зрозуміло виборцям. Це є пропрезидентська партія, Львівщина обрала президентом Віктора Ющенка. Багато хто говорив, що президент слабкий, тепер президент став сильним. Тому, я не думаю що це повинно стати перепоною, власне на цих всіх переговорах мали би переаважати такі питання: з чим ми будемо іти на вибори і які ідеї будемо нести”

ГП «Пора» - «готові нести відповідальність за Луганську область»

Маркіян Іващишин,  голова ЛМО ГП Пора:

1. „Так, «Пора» готується. Є попередні домовленості на національному рівні,що „Пора” буде нести відповідальність за Луганську область і, відповідно, ми готуємо план роботи, як досягти кращих результатів у Луганській області. Поки що створюються тільки аналітичні групи.

2. „Можливо, після виборів і буде створена коаліція. Думаю виборці з еінтузіазмом сприймуть створення „Помаранчевої” коаліції і вони не будуть замислюватись над тим чи це єдина партія чи ні.”

НРУ – «вже сформовано обласний і районні штаби»

Ярослав Кендзьор,  голова Львівської крайової організації НРУ:

1. „Готується, звичайно. Сформовані штаби і обласний, і районні штаби. Головами цих штабів є керівники організацій, районних і обласної. Відновлені списки колишніх рухівців, які були членами дільничних комісій. Поповнюється резерв людей, яких треба буде залучати до виборчої кампанії і формування комісій дільничних, окружних. Тобто все, що на цьому етапі може зробити НРУ, зокрема, Крайова львівська організація, вона це і робить. Коли остаточно з’ясується у якому форматі НРУ піде на вибори, тоді ці штаби зіллються з іншими штабами, якщо це буде широкий блок. Якщо ж буде йти окремо „РУХ - Українська правиця”, значить штаби трьох партій : РУХ, УНП, УРП „Собор”, зливаються в одну структуру і працюють на вибори.”

2. „Я так оптимістично не поділяв би настрої Петра Олійника, про влиття всіх націонал-демократів у НСНУ, бо якщо зіллються ті партії, про які і йдеться, тобто і „Народна самооборона” і деякі інші, то це може вийти така каламуть, в одній посудині, що її не вип’єш. Тому що серйозні партії формуються на базі певної ідеологічної платформи. А коли ми сьогодні бачимо, що у „Народний Союз” може влитися і Юрій Луценко зі своєю командою, який вже сьогодні завляє, що піднімати проблему мови, ОУН-УПА, НАТО, категорично не можна, бо він цього не сприймає – то я не знаю, що це буде за партія. Я є прихильником формування нової впливової, потужної, національно-демократичної, правоцентристської партії, але перед тим як це створити потрібно визначити чітку ідеологічну базу цієї партії, її програмні засади.

НСНУ – «максимально сконцентрувались на вивченні проблем на місцях»

Володимир В’язівський,  заступник голови ЛОО НСНУ:

1. „Так готується. По-перше ми максимально зараз сконцентрувались на тому, щоб вивчити проблеми на місцях. Щоб знати що робити в подальшому треба знати про найбільші проблеми цієї держави, а про найбільші проблеми знають громадяни. А тому зараз, я знаходжусь на Черкащині, після Полтавської області, ми вивчаємо найболючіші моменти, щоб в майбутньому крок за кроком можна було їх вирішувати.”

2. „Олійник цією заявою висловив позицію президента”

ВО «Свобода» – «формуємо штаби, готуємо поліграфічну продукцію, формуємо кадри»

Олег Тягнибок,  голова ВО „Свобода”:

1. „Так готуємося. Підготовка полягяє в тому, що ми формуємо штаби, готуємо поліграфічну продукцію, формуємо кадри. Головами штабів є члени партій, в основному це голови обласних організацій, які відповідають за організацію виборів у кожній області. З’їзд планується на першу половину серпня.”

2. „Це лише бажання Петра Олійника, а він є заангажованою фігурою і представником політичної сили, яка буде нашим конкурентом на виборах. Петро Олійник як політик і представник іншої політичної сили говорить те, що вигідно для його політичної сили. Ця сила буде вести таку капанію,що вони є єдиний мегаблок і тільки за них ніби-то треба голосувати. Я думаю, люди не повинні на таку агітацію «клювати», а подивитися, що ж НСНУ зробила за 2 роки часу – як вони розвалили державу, як вони довели до хаосу українську державу. Чи буде відповідати його політична сила за те, що вони зробили на Закарпатті, коли фракція „Нашої України” проголосувала за надання статусу національності русинам. Хай відповість як його політична сила в Одесі, пан Гурвіц, зокрема, хоче будувати пам’ятник Катерині II. Народ повинен розібратись саме в цих питаннях.”

Блок Кармазина – готується, в основному, морально

Павло Бернадський – голова ЛОО „Партія захисників Вітчизни”:

„Без сумніву, ми готуємось. На сьогоднішній день ніхто не скаже чи створені вже штаби чи ні, бо ще невідомий кінцевий формат жодної політичної сили. партія А створювати штаби? - якщо ми підемо у форматі якоїсь коаліції, то який зміст створювати якісь штаби, адже вони будуть створюватись під коаліцію, ане під одну партію. Якщо партія входить в якусь коаліцію, то цей штаб буде зовсім іншим.”

„Не можу сказати, тому що поступила ініціатива від президента, яка не обговорювалась, наскільки мені відомо, в жодній політичній силі. Тому не можу сказати хто і як сприйме. Я глибоко сумніваюсь, що всі партії сприймуть це з ентузіазмом”.

Партія Регіонів – «ми не готуємся, ми завжди готові»

Олексій Радзієвський,  народний депутат, голова львівського регіонального відділення Партії Регіонів :

„Ми готові на 100% завжди. Нам немає до чого готуватися бо ми завжди готові. Зараз відбуваються партійні конференції, міський і районних партійних організацій. Формується склад учасників обласної конференції, яка відбудеться 28 червня. Ми готуємося до свого з’їду, який, як відомо, запланований на 4 серпня. А зараз іде звичайна підготовча робота.”

КПУ – партія готується до виборів за чітким планом

Олександр Калинюк, перший секретар ЛОК КПУ :

„Обов’язково, ми готуємось. Ми готуємо всі папери, які необхідні для початку виборчої кампанії, ми провели нараду з першими секретарями всіх партійних комітетів з цього питання і визначаємося по людях, конкретно. Штаби у нас на базі наших партійних комітетів, оскільки ми партія постійно діюча і нам не потрібно наймати якісь штаби, а працюють наші партійні комітети. З’їзд ми плануємо на період початку перевиборчої кампанії, тобто з 1 по 3 серпня. Бо закону виборча кампанія має початись за 60 днів до початку дати виборів.”

СПУ – партія наразі не готується до виборів

Сергій Гончарук, в.о. першого секретаря ЛОК СПУ:

„Ми конкретно не готуємося, наразі. Зараз в нас проходять звітно-виборчі конференції згідно плану.  Наразі штабів ми створювали. В нас з’їзд буде аж 4 серпня і на сьогодні ще нема рішення політради немає, щодо підготовки до виборів.”

БЮТ – «партія до виборів уже давно готова»

Іван Денькович, голова ЛОО БЮТ :

„Наша партія давно вже до виборів готова, бо був указ президента один, а потім був другий, і ми були готові ще після першого указу. Штаби сформовані, головами штабів є в основному голови партійних організацій. З’їзд партії заплановано на початок вересня.”