Про це повідомляє кореспондент Вголосу.

Зокрема, як розказав Ігор Лужінський, син убитого у 2011 році у с. Замочок Жовківського району Василя Лужінського, його батька знайшли із ознаками насильницької смерті, але й досі вбивця залишається на волі.«Три роки тому вбили мого батька. Наша міліція, довго не шукаючи вбивць, впіймала двох бомжів, які, як вони розповіли на суді, під тортурами дали покази. Але, в ході справи, я розумів, що це не ті люди, які вбили батька, бо було багато фактів, які не співпадали. Через рік було ще одне вбивство в Яворові і так склалося, що, виходячи із своїх міркувань, так сталося, що вбивця – одна і та ж людина. По справі батька він проходив як свідок, але чомусь в нього навіть показів не взяли. Тих двох підозрюваних суд випустив під підписку про невиїзд, а справа тягнеться аж до нині. Проте УБОЗ знайшло мопед батька і практично знайшло вбивцю, але міліція і надалі нічого не робить», – розповів п. Ігор.

Як зазначив Ярослав Гандзюлевич, адвокат жінки, яку підозрюють у цьому вбивстві, проблема справи полягає у тому, що прокуратура не робить жодного кроку, аби призначити додаткові слідчі дії, аби перевірити покази працівника УБОЗу.

«Слідчий Лужецький – приймав участь у розслідуванні справи, а прокурор Дяків, як прокурор обласної прокуратури здійснювали контроль за розслідуванням. В міліції допитували цього працівника УБОЗу, який чітко відповів – як розслідував вбивство, чому прийшов до переконання, що чоловік, який скоїв вбивство в Яворові є тією ж особою, що вбила батька Ігоря Лужінського. В суді були свідки, які підтвердили покази працівника міліції, але суд це не прийняв до уваги. Справу за старим КПК відправили на новий розгляд. А обласна прокуратура не робить жодного кроку, аби прийняти процесуальне рішення чи питання щодо додаткових слідчих дій», – зазначив адвокат.

Також в подібній ситуації опинилась і справа вбивства на Івано-Франківщині у червні 2009 року Іванни Гошовської.

«Неподалік с.Мізун Долинського району Кщинець Василь, використовуючи мисливську рушницю, вистрілив у Гошовську Іванну від чого вона через 3 дні померла у лікарні», – йдеться у довідці справи.

Проте, як зазначив Ростислав Каспрів, адвокат потерпілої сторони справи, причетний до цього вбивства є людиною, яка «в державі займала не останнє місце».

«Злочин був вчинений на Івано-Франківщині, але потерпілі, сподіваючись на справедливість, були вимушені звернутися до генпрокурора, аби справу передали в іншу область, щоб працівники міліції працювали продуктивніше, аніж в Івано-Франківській, скільки причетна особа займала вагомі позиції і впливала на правоохоронців», – розповів адвокат.

Зокрема, він зазначив, що під час слідства були втрачені ряд доказів, а також належним чином не оглядали місце вбивства.

«Справу передали у Львівську область. Тут почалось просування і слідчі вийшли на особу, яка вчинила вбивство. Особу оголосили в розшук, однак почався тиск, так розумію з боку прокуратури, і справа була повернута в Івано-Франківську область. Зараз жодних зрушень немає, вони досі шукають підозрюваного», – наголосив Каспрів.

За словами адвоката Гандзюлевича, причиною саме такого просування справ є небажання слідчих органів працювати.

«Також для них важливі показники закриття справ, бо це вливає на професійний ріст, зарплату. Ну і звісно – непрофесіоналізм», – наголосив він.