Сьогодні у Сєвєродонецьку відбувся Другий Загальноукраїнський З'їзд депутатів всіх рівнів ПР. Львівщину на цьому зібранні представляли шість засекречених депутатів, відібраних Партією Регіонів. Їх прізвища невідомі. Також невідомо, які саме ради вони представляли.

Проте, як стало відомо "Вголосу", у самому Сєвєроднецьку сьогодні були ще декілька львів’ян-членів ГП "Пора", які, разом зі своїми однопартійцями з Луганська та Сєвєродонецька, провели під стінами Льодового палацу, в якому відбувався сам з’їзд, символічну акцію. Ми зв’язались з депутатом Львівської міської ради та лідером молодіжної "Пори" Іваном Кардашем і попросили розповісти про те, що йому вдалося побачити у Сєвєродонецьку.

Іване, чи вдалося "Порі" провести свою акцію в Сєвєродонецьку, в чому вона полягала і як була сприйнята?

З’їзд почався в 12:00. Попередньо всі підходи до Льодового палацу були перекриті міліцією і доступу для тих, хто не мав спеціальних документів не було. Журналістів також пускали тільки тих, хто мав акредитацію.

"Пора" провела акцію під стінами Льодового палацу. Наші активісти розтягнули два великих полотна, на яких були зображені дві частини України: помаранчева і біло-синя. З внутрішніх країв цих полотен (по Дніпру) заздалегідь були зроблені дірки.

Отож, пористи зшили жовтим шнуром дві розділені до того частини України. Після того вони пофарбували вже єдине полотно поперечно у жовто-блакитний колір – колір держаного прапору України. Наша акція символізувала єдність України. Жодних ексцесів не було. Все пройшло мирно. Хоча відчувався певний ажіотаж навколо "Пори". Таке враження, що всі очікували якісь більш агресивних дій з нашого боку.

А тим часом у самому Льодовому палаці делегати з`їзду прийняли резолюцію, в якій попереджають керівників органів влади про відповідальність за антиконституційні дії, перевищення повноважень і надання свідомо неправдивої інформації щодо проблем Голодомору і ОУН-УПА.

Вони також вважають за необхідне провести всеукраїнське обговорення тематичного змісту українських підручників із залученням істориків, політологів, педагогів і психологів з усіх регіонів України.

Також, делегати з`їзду мають намір запропонувати всеукраїнському форуму інтелігенції, який відбудеться в Києві в березні 2008 року, власний проект Концепції гуманітарного розвитку України.

Вони також пропонують створити за участю громадськості організаційні комітети з підготовки до святкування в 2009 році 300-річчя Полтавської битви й 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя, а також запропонувати Росії спільно організувати проведення цих ювілеїв.