Мешканці мікрорайонів Знесіння та Кривчиці, які активно протестують проти зведення скандального “сміттєпереробного комплексу” на вул. Пластовій, 13, у середу, 8 липня, виграли справу проти мерії. Суд задовольнив апеляцію львів’ян щодо попереднього рішення і тепер питання будівництва заводу, на якому відмивають гроші спонсори “Самопомочі”, знову буде вирішуватися в суді першої інстанції.

Про це повідомила у мережі львів’янка Марія Жатковська.

“Сьогодні, завдяки професіоналізму адвоката Андрія Петришина та онлайн трансляції засідання, суд задовольнив нашу апеляцію, щодо закриття справи і тепер питання будівництва сміттєзаводу на Пластовій знову буде вирішуватися в суді першої інстанції. Чекаю, що ж з цього приводу напишуть маріонетки Садового, які раніше вже гучно заявляли, що суд остаточно дозволив таке будівництво”, – зазначила Марія Жатковська.

Нагадаємо, 29 січня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій. 8 квітня 2020 року апеляційний суд залишив цю ухвалу без змін. 22 квітня суд скасував цю ухвалу. Тоді ж ЗМІ Садового повідомили, нібито суд остаточно дозволив будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.

Як розповідав “Вголос”, у п’ятницю, 26 червня, підлеглі Садового показали, як спонсори “Самопомочі” відмивають гроші на Пластовій.

Так, ЛКП “Зелене місто” влаштувало “демонстрацію європейської послуги з переробки харчових і садових відходів” на території очисних споруд. Чиновники намагалися показати “сміттєсортувальний майданчик”, який, за їхніми словами, буде частиною нового “сміттєпереробного заводу”. Однак всі присутні у результаті тільки вчергове переконалися, що ні заводом, ні переробкою непотребу на Пластовій займатися ніхто не збирається. Тут готують лише небезпечну для екології схему, яка дозволить і далі вивозити весь непотріб на аварійне сміттєзвалище у Грибовичі.

Слід зауважити, що мер Садовий і його оточення можуть мати у цьому особистий інтерес. Бо, як відомо, наприкінці минулого року ЛКП “Зелене місто” уклало угоду про проведення підготовчих робіт на цій території на 41 млн грн з ТзОВ “НВП Шляхбуд”. Невдовзі після цього компанія перейшла у власність кіпрської офшорної компанії “Ідело Менеджмент ЛТД”, яка, у свою чергу, належить Андрієві Золотухіну та Дмитрові Ісупову. Андрій Золотухін — офіційний спонсор партії «Самопоміч» у різні роки та кандидат у депутати Київської міської ради від «Самопомочі» в 2015 році. Натомість Дмитро Ісупов — офіційний спонсор партії «Голос» Святослава Вакарчука. Більше про це читайте у статті: Нічого особистого – тільки бізнес!

Додамо також, що збір сміття для цього “сміттєсортувального майданчика” доручили зокрема компанії “Грінера”, яка належить колишньому радникові Андрія Садового Богданові Михалусю. Ця фірма, як відомо, часто встягає у корупційні скандали, а напередодні її спіймали на розкраданні коштів під час нібито вивезення сміття до Житомира й Києва (насправді його скидали у Львівській області й відмивали на цьому кошти).