Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив експерт Яндекс.Заторів в Україні Дмитро Мельник, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, водії завдяки мобільним Яндекс.Картам та Навігаторам інформують один одного про завантаженість львівських доріг.

«Загалом в Україні їздять із програмою Яндекс.Навігатор 160 тисяч автомобілістів, із яких 30 тисяч – у Києві. Усе це абсолютно анонімно», – додав він.

Як повідомив Мельник, Львів – третє місто в Україні, після Києва та Одеси, де є достатньо даних, щоб запустити та користуватися сервісом Яндекс.Затори.

«За результатами Яндекс.Заторів найбільші затори у місті у будні дні з 6 до 7 вечора –  у цей час завантаженість сягає 7 балів. Водіям найлегше на дорогах у четвер, а найважче – у п’ятницю. На відміну від інших великих міст, Львовом не можна швидко проїхати навіть у вихідні дні: нижчими за 4 бали затори майже не бувають», – додав він.

Також Мельник зазначив, що якщо додати увесь час протягом якого львівські водії щодня стоять у заторах, то загалом вийде майже 25 років.«Мешканці різних районів витрачають на дорогу різну кількість часу. Наприклад, житель Левандівки, який їздить на роботу у центр автомобілем, у середньому втрачає через затори приблизно 66 годин на рік, мешканець Рясного  –  100 годин, а мешканець Сихова  – понад 160», – додав він.

За його словами, минулого року найбільше даних про затори у Львові Яндекс отримав від автомобілістів у травневі свята –  користувачів було у 2,5 рази більше, ніж зазвичай.

«Оцінити завантаженість Львова тепер можна за десятибальною шкалою на головній сторінці Яндекса та на maps.yandex.ua. Там з’явився «світлофор», який показує мешканцям міста ситуацію на дорогах у балах», – додав Мельник.