Нововведенням є видання бейджа для екскурсовода та контроль за порядком проведення екскурсії. Бейджі однакового зразка видаватиме управління культури та туризму Львівської міської ради.

Зміни у проведенні екскурсійної діяльності розроблено з метою забезпечення надання якісного туристичного супроводу на території міста Львова.

Відтепер у Львові затверджені вимоги до екскурсійної діяльності:
- Екскурсійні послуги на території м. Львова можуть надаватись особами, які отримали на це дозвіл Акредитаційної комісії з питань видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу Львівської обласної державної адміністрації та отриманого свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктами підприємницької діяльності юридичними та фізичними особами, які уклали договір з туристичною фірмою.
- Екскурсійні послуги в музеях, установах чи організаціях можуть надаватися особами, які працюють в цих установах чи обслуговують їх.
- Навчальні екскурсії з історії, літератури, Львовознавства та інших предметів для учнів шкіл, технікумів, студентів ВНЗ можуть проводити викладачі відповідного навчального предмету. Для цього потрібно керівнику групи мати з собою наказ установи на проведення екскурсії.
- Гіди-перекладачі, екскурсоводи та інші фахівці туристичного супроводу повинні подати заяву-анкету на отримання безкоштовного бейджа у відділ туризму та рекреації управління культури та туризму Львівської міської ради.

Відтак Львівська міська рада видає бейдж з метою впровадити єдиний зразок ідентифікатора екскурсовода (гіда-перекладача та інших фахівців туристичного супроводу), складення реєстру реально працюючих екскурсоводів (гідів-перекладачів) та їх контролю.

Змін зазнали також і місця паркування екскурсійних автобусів. Екскурсійні автобуси та автомобілі зобов'язані зупинятися на стоянках, що передбачені схемою паркування туристичного транспорту.

«За порядком проведення екскурсії контролюватимуть працівники управління муніципальної дружини Львівської міської ради. Працівники управління муніципальної дружини перевіряють правомірність проведення екскурсійної діяльності на території Львова та наявність бейджа в екскурсовода. У випадку відсутності бейджа дають усне попередження та складають акт про порушення, який подають у відділ туризму і рекреації управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики ЛМР», - повідомила начальник відділу туризму ЛМР Божена Пеленська.

За її словами, відділ туризму і рекреації управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики ЛМР готує подання відповідно до виявлених порушень в органи внутрішніх справ, органи державної податкової служби України, органи виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та інші.

Відповідні зміни щодо впорядкування екскурсійної діяльності зазначені у положенні, яке прийняте сесією Львівської міської ради.
 

Довідка

Екскурсоводи, гіди-перекладачі та інші фахівці туристичного супроводи при здійсненні туристичного супроводу повинні мати при собі:

- дозвіл Акредитаційної комісії Львівської ОДА на право здійснення туристичного супроводу;
- копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, завірену в установленому порядку;
- бейдж

На сьогоднішній день професійних гідів-екскурсоводів у Львові готує три установи: ЛАРТ, туристична фірма «Мандри плюс» та Фонд св. Володимира.