Про це інформує прес-служба товариства.

Сьогодні на Львівщині близько 120 тис. споживачів використовують природний газ без встановленого лічильника. Це майже 15% загальної кількості споживачів регіону. Тому 2016 року на забезпечення домогосподарств приладами обліку ПАТ «Львівгаз» планує скерувати понад 50 млн грн. Основну частку коштів – 43 млн грн – буде залучено на закупівлю понад 1,6 тис. будинкових лічильників газу.

«Наразі фахівці компанії проводять обстеження будинків. Тобто розглядають технічну можливість встановлення будинкових лічильників на об’єктах, а також їхню економічну доцільність. При цьому весь процес – від визначення переліку будинків до встановлення лічильників  відбувається під чітким контролем держрегулятора – НЕКРЕКП», – розповідає перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Також в інвестиційній програмі підприємства на 2016 рік передбачено понад 10 млн грн на встановлення індивідуальних газових лічильників. Ними буде оснащено ті об’єкти, де технічно неможливо встановити будинковий лічильник або це економічно невигідно. Наприклад, коли в будинку понад 70% квартир уже мають індивідуальні лічильники.

«Встановлення будинкових лічильників дозволить уже до 2018 року повністю вирішити питання з обліком газу в регіоні. Якщо ж ітиметься про індивідуальні прилади, то цей процес може розтягнутися ще на вісім років. Адже для встановлення індивідуальних лічильників усім споживачам необхідно приблизно 300 млн грн. Таких грошей немає», – додав Сербан.

Решту коштів інвестиційної програми, 40% загальної суми, буде спрямовано на реконструкцію та модернізацію газорозподільної мережі області. Так, 2016 року передбачають замінити та реконструювати понад 63 км газопроводів на суму 26,5 млн грн. Окрім того, майже на 10 млн грн буде проведено заміну та реконструкцію понад чотирьохсот споруд на газопроводах.