ВАТ „Львівобленерго” просить правоохоронні органи Львівщини захистити законні права та інтереси акціонерів і трудового колективу. Про це йдеться у листі-зверненні трудового колективу, профспілок та правління ВАТ „Львівобленерго”, скерованому на ім’я голови Львівської ОДА, керівників обласних управлінь МВСУ, СБУ та прокуратури, ― повідомила прес-секретар голови Львівської ОДА Іванка Попович.
„Шановні керівники області! Ми переконливо звертаємось до Вас із проханням захистити наші законні права та інтереси акціонерів і трудового колективу”, ― сказано у листі.
ВАТ „Львівобленерго” вважає, що захоплення „Прикарпаттяобленерго” та „Полтавобленерго” це провокація, „замовлена з боку вищих урядовців на користь дуже відомого громадськості олігарха”. У листі зазначено, що захоплення „Прикарпатьобленерго” є порушенням прав звичайних акціонерів, яке провокує ризик у системі безпеки енергозабезпечення регіону.
ВАТ „Львівобленерго” висловлює побоювання, що „наступним об’єктом психологічного та фізичного тиску може стати наша компанія”.
Як повідомлялося в засобах масової інформації, група офшорних компаній, які пов'язують з ім'ям відомого російського бізнесмена Костянтина Григоришина та яким належить понад 10% акцій ОАО "Полтава-", "Чернігів-", "Прикарпаття-", "Тернопіль-" та "Львівобленерго", всупереч чинному законодавству замінили своїх представників в Спостережних Радах цих компаній з метою встановлення контролю над діяльністю енергопідприємств. В кожному з п'яти обленерго було замінено від двох до п'яти членів Спостережних Рад.
Вважається, що ці обленерго належать до підконтрольних українському олігарху Григорію Суркісу. 18 лютого „Полтавобленрего” заявило про захоплення приміщення компанії.
17 лютого "Прикарпаттяобленерго" заявило про захоплення приміщення компанії