Про це заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк під час виступу на III Міжнародній конференції «Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій», передає прес-служба Львівської ОДА.

Михайло Костюк наголосив, що Карпати потребують окремої Конституції. «Слід виробити технологію поведінки із таким унікальним природним і культурним багатством, яким є Карпати, витворити їх культуру збереження. Ми повинні усвідомити, що Карпати – це не власність однієї держави, а транснаціональний об’єкт. Тому є потреба організувати постійно діючий майданчик, на якому працюватимуть міжнародні фахівці із збереження та розвитку Карпат», - зазначив голова ЛОДА.

За словами Михайла Костюка, у питанні розвитку Карпат важливо забезпечити конкурентоспроможність регіону, зберегти їх цілісність та виписати таку програму, яка не розбалансовуватиме край.

«Сьогодні ми проводимо серйозну роботу із сільським і селищними головами – особливо це стосується гірських територій. Ми запрошуємо населення сіл до розвитку малих господарств, створення кооперативів – виключно з метою розвитку територій, їх економічного зростання. Водночас для населення Карпатського краю потрібно створити систему стимулів і преференцій», - додав керівник області.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк запропонував створити Конституцію Карпат – де б виписали усі засади, на основі яких можна було б вести бізнес та зберігати гори. Ідею створення Конституції Карпат Михайло Костюк озвучив під час пленарного засідання «Розвиток Карпат», яке відбулося в межах ХХІІ Міжнародного економічного форуму у Криниці (Республіка Польща).

За словами Михайла Костюка, прикарпатські території України готові співфінансувати мікропроекти, пов’язані із розвитком і збереженням Карпат.

«Важливо зберегти ці унікальні гори та забезпечити екологічний баланс. Сьогодні карпатські території дійсно потребують бізнесу і розвитку, адже там, на жаль, присутній фактор бідності. На рівні регіону ми готові співфінансувати проекти, пов’язані із розвитком Карпат, однак для їх серйозного втілення потрібна і добра воля Євросоюзу. Спільними зусиллями можемо отримати добрий результат», - наголосив керівник облдержадміністрації.

Присутній на Форумі голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, у свою чергу, озвучив пропозицію створення Інституту Карпат. На його думку, такий інститут має функціонувати на двох рівнях: міжрегіональному і міждержавному.

«Інститут Карпат можна фінансувати за рахунок місцевих бюджетів. Це був би перший етап. Напрацювати програму і реалізувати проекти збереження Карпат спільно з країнами, де розташовані гори. Адже Карпати – це сьогодні власність усієї Європи, це живий організм, який ми повинні спільно захистити», - зазначив Михайло Вишиванюк.

Він також додав, що наступним етапом розвитку Інституту Карпат мала б стати угода про співпрацю на рівні парламентів країн ЄС і України, а сам інститут мав би бути розташований у польському місті Жешув.