6 липня відбувся круглий стіл представників місцевих осередків політичних партій на тему „Львівщина між президентськими та парламентськими виборами”.

У дискусії взяли участь голови та члени керівних органів обласних та міських осередків політичних партій Віталій Ілик (УРП «Собор), Богдан Горбовий (НСНУ), Олексій Радзієвський (Партія Регіонів), Василь Молдован (КПУ), Ігор Маковецький (НДП), Богдан Бедрило (НРУ), Андрій Карпінський (СДПУ (о)), Василь Павлюк (ВО „Свобода), Андрій Болкун (ХДС), Володимир Макара (ПППУ) та ін.

Основними питаннями для обговорення стали актуальні соціально-економічні та суспільно-політичні проблеми регіону, питання політичної відповідальності, оцінка діяльності обласної та міської влади, співпраці ЛОДА і ЛОРА, а також плани партій на майбутні вибори.

Всі учасники активно дискутували, вийшовши на рівень конструктивного діалогу, і, зауважили, що „інколи легше віднайти ситуативного союзника у лавах опонента, а ніж домовленість між спільниками, тим паче, що і досвід такий вже є”. Також одностайною була думка про обов’язковість та ефективність такої співпраці не лише між партіями, але із керівниками міста, області, громадою. „Але для керівництва ЛОДА зараз проблемою номер один є майбутні вибори у парламент”, – підкреслив заступник голови ЛОО ХДС Андрій Болкун.

Щодо економічного розвитку Львівщини, зміни на краще важко відчути, адже, за словами голови Партії Регіонів у Львівській області Олексія Радзієвського, „ейфорія після перемоги діючої влади поступово переростає у розпач і роздратування серед громадян”.

Усі розмови про глобальне інвестування та розвиток туризму, які б поповнили бюджет нашого регіону, також заходять у безвихідь, оскільки „управлінь, які б займалися професійно, на рівні держави, суто цими проблемами, просто нема. Відсутні також нові, свіжі ідеї і стратегія загалом”. Рівень безробіття і перебування наших громадян за межами країни за останніми оцінками також не додає оптимізму. Не змушує радіти і замовчуваність проблем економічного характеру, неозвучуваність їх на рівні громадськості.

Серед виокремлених партійними діячами прогалин у роботі державних структур обласного рівня, найбільшою є брак професійних кадрів та „обмеженість у залученні їх лише в рамках кількох політичних сил”. Не останнім слабим місцем на політичному тілі ЛОДА та ЛОРА, що „не робить великої честі області”, є деструктивізм у та протистояння у їх діяльності, а також відсутність цільової програми дій”, яка б декларувала ті чи інші кроки по відношенню до вирішення нагальних проблем.

В процесі засідання активно обговорювалася проблема політичної відповідальності, довіри до посадовців, які про це зовсім не дбають, а своїми вчинками лише „закладають основу використання адміністративного ресурсу на виборах 2006 року”. Прозвучала і слушна думка голови ЛОО „ПППУ Володимира Макари, що „поняття „політичної відповідальності” на сьогоднішній день не є визначеним законодавством України, а тому політики нехтують такою відповідальністю. „Поки не буде політичної відповідальності, доти в нашій державі змін на краще не відбудеться”, – підтримали всі присутні.

Щодо кандидатур на крісло голови львівської мерії, прізвища озвучувалися стримано. Учасники дійшли цікавої згоди про те, що варто об’єднатися для того, що Львів очолила достоцна людина. Щоправда щодо конкретних якостей, то позиції тут розходяться. Володимир Макара Вважає, що містом повинна керувати людина, яка має досвід управління, скажімо на рівні рай адміністрації Львова, а голова ЛОО ВО „Свобода” Василь Павлюк наполягав на тому, що мером має стати політик, адже гіркий приклад мера-господарника бачимо в особі Любомира Буняка. Хто і кого буде підтримувати – про це наразі партійні функціонери відмовчуються.

Завершуючи дискусію, партійні діячі висловилися за продовження конструктивного діалогу, логічне налагодження його із керівниками, громадою області та міста.