Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

З'ясувалось, що 2 березня 2017 року о 12:45 год на глибині 550 метрів стався вибух газу метану в 119-конвеєрному штреку шахти «Степова» ДП «Львіввугілля», внаслідок чого відбувся обвал породи. На момент вибуху в шахті перебувало 172 особи, з них: на аварійній ділянці – 34 гірники. Того дня 8 осіб загинуло, а 26 отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості.

«Згідно з висновками комісійної судової гірничо-технічної експертизи встановлено, що причинами нещасного випадку стали – незадовільний технічний стан вентиляційної споруди в монтажному штреку, незабезпечення належної роботи вентиляційного обладнання дільниці шахти та погана робота електромеханічного обладнання. Сукупність цих обставин призвели до скупчення метаноповітряної вибухонебезпечної суміші та її подальшого вибуху. Також встановлено, що у причинно-наслідковому зв'язку із вибухом є і дії керівників підрозділів підприємства, зокрема, виконувачів обов'язків заступника директора з охорони праці, начальників дільниць, гірничих майстрів», – йдеться у повідомленні.

Шістьом особам з числа керівного складу, зокрема, заступнику директора з охорони праці, виконувачу обов'язків директора підприємства, вручено письмові повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Сокальського районного суду Львівської області для розгляду по суті.

Водночас, слідчими Нацполіції Львівщини, за процесуального керівництва прокурорів відділу управління нагляду у кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування фактів неналежного виконання службових обов'язків працівниками державного підприємства «Львіввугілля», а також Головного управління Держпраці у Львівській області, дії яких завдали істотної шкоди громадським та державним інтересам.

 

«Вголос»