Про це йдеться в повідомленні Дрогобицької міської ради.

У міськраді констатують, що не можуть вирішити проблему з розповсюдженням безхребетних.

Перед цим розпорядженням міського голови було створено спеціальну комісію для розв’язання проблеми. «Спеціальна комісія, вивчивши ситуацію щодо нашестя рудих слимаків в деяких мікрорайонах міста, доповіла що не в змозі самотужки розв’язати цю проблему», - йдеться в повідомленні.

- Знищити їх своїми силами мешканці районів міста, (це в основному райони приватної забудови) не в змозі, хоч і використовували різні методи – від ручного збирання до оприскування різними речовинами і препаратами. Результату нема, з кожним днем їх стає все більше і більше. Райони їх найбільшого скупчення: вул. 22 січня, вул. П.Орлика, вул. Купальська, вул. Січових Стрільців та прилеглі до них вулиці, каже начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Петро Сидор.

Мешканці вулиць Будівельної, Пилипа Орлика, 22 Січня, Купальської, Січових Стрільців звернулися до міської ради із скаргами про те, що «їхні подвір’я, присадибні ділянки окупували цілі полчища рудих слимаків, які нищать зелені насадження».

Міський голова Микола Гук видав розпорядження, згідно з яким створено робочу групу у складі працівників відділу з надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради, районного відділу ГУ МНС у Львівській області, міськсанепідемстанції, екологічної інспекції. Робоча група вивчить цю проблему і подасть свої пропозиції.

Довідка
Слимаки (також слизні або слизняки) — молюски класу Черевоногих (Gastropoda) без черепашок, або з дуже маленькими внутрішніми черепашками, на відміну від равликів, які мають велику спіралевидну черепашку. Втрата або скорочення черепашки — набута ознака, і подібна структура тіла еволюційно розвинулася декілька разів незалежно, створюючи поліфілетичну групу організмів.

Більшість слимаків їдять листя, мікроскопічні грибки та продукти розпаду рослинного матеріалу, але деякі є хижаками і більшість також їдять падло, особливо свого ж виду. Жаби, змії, їжаки, і деякі птахи і жуки — природні вороги слимаків. Слимаки, коли на них нападають, можуть стискувати своє тіло, роблячи його твердішим і компактнішим, і тому важчим для втримання тваринами. Неприємний смак слизу — також стримуючий засіб.

Фото: Вікіпедія