Урочистості розпочалися із покладання квітів до пам’ятника Кобзареві на проспекті Свободи за участі представників влади Львівщини та Львова, інтелігенції, громадських організацій та студентської молоді.

Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Потім голова Львівської обласної ради Петро Колодій побував на зустрічі із лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка у «Віденській кав’ярні», на якій обговорювалися питання щодо врочистого відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, а також низка актуальних проблем Львова, Львівщини та України. У зустрічі із представниками обласної та міської влади взяли участь шевченківські лауреати, зокрема, Ігор Калинець, Роман Лубківський, Марія Байко, Василь Пилип’юк. Петро Колодій запросив шевченківських лауреатів до співпраці, наголосивши що двері Львівської обласної ради для них завжди відчинені.

Заходи із відзначення 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка продовжаться у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. О 16.00 у фойє театру відбудеться відкриття виставки митців Львівщини, присвяченої життю та творчості Тараса Шевченка. О 17.00 у Львівській опері розпочнеться Урочиста академія на честь Великого Кобзаря.