Його діяльність пов’язана з різними регіонами нашої країни. Юрій Липа, народившись у Полтаві (що поки-що залишається дискусійним фактом), пройшов процес становлення як особистості в Одесі, долучився до багатьох починань у Кам’янці-Подільському, Варшаві та інших містах.

Юрій Липа, здобувши добру освіту, окрім лікарської, літературної та видавничої справи, залишив безцінну спадщину для української геополітики. У цій галузі його праці актуальні й донині.

Утім, де б не згадувалося ім’я сина, завжди нерозривно можна почути про батька. Іван Львович ‒ один із засновників славнозвісного «Братства тарасівців», усе життя працював на ниві українського просвітництва та літературної царини.

Обидва діячі постійно перебували в русі, подорожували українськими землями, листувалися з десятками інших українців. З однією надважливою метою ‒ українська національна справа.

Життєвий шлях Юрія Липи завершився на Львівщині. 19 серпня 1944 року його захопили підрозділи НКВС у селі Іваники Яворівського району, а на світанку 20 серпня замордували у с. Шутова Яворівського району на церковному подвір'ї, пошматувавши штик-ножами. Цей великий українець похований у с. Бунів Яворівського району.

Яворівчани свято шанують пам'ять про Юрія Липу. У ці серпневі дні у селі Іваники біля єдиного в Україні пам'ятника Юрієві Липі традиційно відбуваються заходи із вшанування великого українця. Сюди приїжджають вояки УПА з усієї Львівської області, збирається місцева громада, а також багато гостей з усієї України. Приходять вклонитися світлій пам'яті цього визначного діяча до його доглянутої могили на цвинтарі у с. Бунів. До речі, школі у цьому селі присвоєно його ім'я.

Популяризацію імен Івана та Юрія Лип на Одещині провадить керівник Фонду ім. Івана та Юрія Лип Галина Дольник. Саме Галина Дольник організовує Липівські читання, покликані сприяти активізації досліджень життя і праці батька та сина Лип. У травні цього року, до дня народження Юрія Липи, на Львівщині пройшли шості Липівські читання, які відбуваються раз у два роки. Спочатку їх адресою була Одеса. Згодом почалися мандри конференції т. зв. «дорогами пам’яті», тобто містами, в яких побували Іван та Юрій Липи.

Перебування на Львівщині, гостинність нашої землі настільки сподобалась учасникам читань, що, як розповіла Галина Дольник, наступного травня вони знову збираються приїхати на Львівщину.

Вивчаючи історію, ми ще раз переконуємося, що у ній присутні багато постатей, які об’єднують найвіддаленіші куточки України. Іван та Юрій Липи не просто земляки одеситів, львів’ян, харків’ян, мешканців Кам’янця-Подільського. Вони є великими українцями, борцями за втілення загальноукраїнської національної ідеї – побудови незалежної України. Ми повинні постійно звертатися до таких постатей і черпати в них натхнення для втілення сучасних прагнень.