Про це Вголосу повідомили у відділі зв’язків із засобам масової інформації Генеральної прокуратури України.

До органів прокуратури Харківської області надійшло 30 звернень про порушення виборчого законодавства, Кіровоградської області – 24, Волинської області – 20, Київської області – 19, тощо.

Найменша кількість звернень надійшли до Донецької обласної прокуратури – 3, Запорізької – 3, Львівської – 3, Херсонської – 3, Чернігівської – 2, Одеської – 0 заяв.

Звернення та скарги переважно стосуються порушень порядку ведення передвиборної агітації (60% від загальної кількості отриманих заяв), реєстрації кандидатів у народні депутати України, утворення складу виборчих комісій, висування кандидатів у народні депутати України та інших питань.

Органи внутрішніх справ за результатами перевірок заяв та повідомлень порушили 36 кримінальних справ, з яких одна скерована до суду.

Органи прокуратури порушили 5 кримінальних справ. Зазначені справи стосуються насамперед хуліганських дій, крадіжок майна тощо.

Як писав Вголос, голова КВУ Оксана Дащаківська на початку вересня заявила, що звернення в прокуратуру про порушення виборчого законодавства з'являться ближче до дати голосування.