Про це у коментарі Вголосу повідомив голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик.

Ці 300 млн. облрада сподівається отримати з держбюджету.

«Під кінець року рівень виконання бюджету зростає, хоча б тому, що зростає фонд оплати праці, як правило циклічність така є, понад 80% надходження до бюджету – це податок на доходи фізичних осіб, зокрема, на заробітну плату», – наголосив депутат.

Чи будуть виконані інші податкові надходження, такі, як податок на прибуток підприємств – дуже складно сказати, зазначив Ярослав Качмарик. За його словами, на сьогодні більшість підприємств області є збитковими.

«Думаю, що невиконання бюджету вийде на рівень близько 25 млн. грн. Це є така критична цифра, яка нас насторожує, але вона дозволяє нам більш-менш успішно працювати. Єдине, ми маємо на рівні місцевих рад проблеми і для того, щоб забезпечити зокрема бюджетну сферу треба більше ніж 300 млн. грн. вирівнювання на місцеві бюджети. Це точно і ми це просимо, вимагаємо», – зазначив Качмарик.

Нагадаємо, проблему з доходами у ЛОДА пов’язують із скороченням виробничих об’ємів на великих підприємствах області, як наслідок, скоротились надходження податку на доходи фізичних осіб. Неохоче говорять і проте, що місцеві бюджети є надто роздутими, тож виконати дохідну частину вкрай важко.