Львівська академічна спільнота закликала ректорів ВНЗ України підтримати студентський рух та відкрито заявити про свою громадянську позицію. Про це йдеться у зверненні за підписом голови Ради ректорів вищих навчальних закладів Львівщини, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Івана Вакарчука.
«Звертаємося до Вас у цей критичний момент української історії висловити відкрито свою академічну і громадянську позицію. Тим самим ми захистимо академічні традиції і виконаємо свою місію перед українським суспільством через утвердження справжніх демократичних принципів та ідеалів. Наші студенти зробили свій вибір. Університет без студентів – це не Університет. Не забуваймо це і радіймо, що наша молодь демонструє силу власного голосу і власного розуму. Навчімося вести політично коректний діалог з нашим майбутнім, а не вдаватися до сили та залякування”, ― сказано у зверненні.
«Ми мовчали, коли саме державні телеканали нав’язували поділ на Схід і Захід, провокували до громадянської війни та на правах соціальної реклами витворювали образ ворога, вдаючись до пропагування фашистської символіки. Ми мовчали, коли окремі керівники вищих навчальних закладів грубо порушували академічну свободу і конституційні права українських студентів, зазіхаючи на їхню гідність та їхній голос і тим самим вкотре засвідчували про тривожні тенденції авторитаризму в освіті, про очевидну асиметрію у взаємостосунках Уряду, суспільства і Університету. Ми мовчали, коли рука міліції посягнула на наших студентів у Сумах, а відтак і в усіх куточках нашої країни, назвавши їх терористами та злочинцями. Ніде силові структури, відповідно до Лімської декларації академічних свобод та університетської автономії, не втручаються в академічне життя – саме тому поліція безсила на території університетських кампусів”, ― сказано у зверненні.