Відповідний запит під час сьогоднішнього засідання фракція ВО «Свобода» скерувала до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, інформує кореспондент «Вголосу».

Новий бюджет передбачає скасування на 2016 рік обов’язковості умов перерахунку орендної плати за державне чи комунальне майно в разі інфляції гривні.

«25 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державний бюджет України на 2016 рік». Очевидно, що сумнівна процедура та спосіб розгляду цього законопроекту спричинили те, що до остаточної редакції його тексту внесли низку скандальних поправок.

Варто наголосити, що, крім широко висвітленої у медіа поправки, якою в Україні відтерміновують запровадження системи електронних декларацій про доходи, до тексту бюджетного закону було внесено зміни, які несуть значну загрозу для дохідної частини місцевих бюджетів.

Згідно з п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», упродовж цього року зупинено дію норми статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» в частині індексації орендної плати.

По суті, на весь 2016 рік перерахунок орендної плати, відповідно до індексу інфляції, перестає бути істотною умовою договорів оренди державного комунального майна.

Безумовно, така норма закладає широкий простір для виведення із місцевих бюджетів десятків мільйонів гривень. Виникають запитання: як скористаються цими нововведеннями тисячі орендарів комунального майна, як цю норму застосовуватимуть управління комунальної власності на місцях, скільки чинних договорів оренди впродовж року буде переукладено без обов’язковості умови індексації орендної плати?

Є очевидним, що ця поправка до головного фінансового документа країни несе потенційну загрозу мільйонних збитків як державному, так і місцевим бюджетам.

Зважаючи на це, ми вимагаємо невідкладно внести зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» та вилучити п. 9 Прикінцевих положень закону як такий, що несе загрозу значних збитків для місцевих громад та держави і стимулюватиме до масових зловживань у відносинах оренди державного та комунального майна» – зазначено у зверненні фракції.