Влада зрозуміла, що вирішення нагальних проблем розвитку гірських регіонів є неможливим без об’єднання зусиль керівництва усіх територій, що входять до регіону Карпат.

Це потребує значних фінансових та організаційних ресурсів, а також зміни державної політики підтримки гірських територій.

14 листопада у Львові голови обласних рад підписали Декларацію щодо проголошення  2009 року Роком Карпат.

В рамках проголошення Року Карпат планується проведення низки заходів з метою всебічного аналізу даної проблеми та визначення механізмів на державному, регіональному та місцевому рівнях щодо сприяння розвитку гірських територій.

Відтак, керівники областей домовилися провести у кожній області заходи, спрямовані на популяризацію даного регіону , збереження його унікальної природної та історико-культурної спадщини, а також використання його рекреаційного потенціалу повною мірою.

Також, представники областей домовилися звернутися до Європейської Комісії з ініціативою розробки та реалізації окремої операційної програми ЄС, спрямованої на сталий розвиток регіону Карпат (Україна, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія).

Області скерують дану Декларацію Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Європейській Комісії, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Національним Представництвам держав-членів Карпатського Євро регіону.

Нагадаємо, що щороку обласні ради Західної України вибирають пріоритетний об’єкт своєї уваги, на якому разом зосереджують свої головні зусилля.

2007 рік був проголошений Роком скульптура Іоана Георга Пінзеля; 2008 рік був проголошений Роком замків та палаців Західної України.