Про це сказав голова Львівської обласної організації партії „Батьківщина” Роман Ілик під час прес-конференції сьогодні.

Роман Ілик повідомив, що вчора був останній день терміну, в який обласне управління юстиції мало надати ЛОО "Батьківщина" відповідь щодо внесення змін про реєстрацію облорганізації партії (у частині зміни керівництва), проте відповідь так і не надійшла.

За його словами, саме Львівське обласне управління юстиції розпочало блокування ЛОО «Батьківщина» з метою недопущення партії до участі у місцевих виборах, тому міській організації партії доручено його пікетування.

Роман Ілик поінформував, що у пікетуванні візьмуть участь близько 500 партійців, проте дату акції не назвав, пославшись на те, що зараз в області активно збираються підписи щодо засудження дій обласного управління юстиції.

«Я звертаюсь і до голови обласного управління юстиції пана Багряка, який, до речі, зайняв цю посаду ще за попередньої влади. Його бажання прислужити новій владі – невдячна справа. Це тавро буде темною плямою у його біографії», – сказав керівник обласної «Батьківщини».

Окрім пікетування обласного управління юстиції, за словами Романа Ілика, ЛОО «Батьківщина» готує звернення до міністра юстиції Олександра Лавриновича, до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Також партія збирається пікетувати центральні органи влади, а група юристів подає скарги та позови до судів.

«Нова влада має три завдання: знищити опозицію, знищити демократію, знищити „Батьківщину”. Але ми цього не допустимо. Про ситуацію на Львівщині будуть говорити не тільки в Києві, але й у Європі. Скандалу не оминути», – зазначив Роман Ілик.

Як повідомляв Вголос, 3 липня делегати обласної звітно-виборчої партійної конференції ВО «Батьківщина» обрали новим головою парторганізації першого заступника голови Львівської облради Романа Ілика.

Згодом з‘ясувалось, що 2 липня Печерський районний суд м. Києва своєю ухвалою зупинив дію постанови Президії політради партії ВО "Батьківщина" про виключення з партії Івана Деньковича та заборонив проведення конференції Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" до вирішення справи по суті. З відповідним позовом до суду звернувся Іван Денькович.

Керівництво БЮТу назвало це втручанням діючої влади в діяльність політичної партії.

Львівська обласна організація ВО «Батьківщина» оскаржила рішення Печерського районного суду міста Києва та виконавчої служби.