Йдеться про те, що 9 квітня 2010 року Президія політичної ради партії «Батьківщина» видала розпорядження, яке підписала голова партії Юлія Тимошенко, у якому заборонила проводити звітно-виборчі конференції міським та районним організаціям «Батьківщини». Документ передбачає виконання низки вимог, після чого можна отримати дозвіл на проведення конференції.

Подаємо повний текст розпорядження:

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

З метою зміцнення кадрового потенціалу партії «ВО «Батьківщина» і організаційного укріплення партійних організацій зобов'язую голів партійних організацій АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя:

1. Проводити звітно-виборні конференції міських, районних в містах і районних партійних організацій тільки після затвердження графіку проведення таких конференцій і пропонованих кандидатур на посади голів партійних організацій Президією Політичної ради партії.
2. До 20 квітня поточного року подати до Виконавчого секретаріату Політичної ради партії графіки проведення міських, районних в містах і районних партійних конференцій і списки кандидатів на посади голів партійних організацій для їх затвердження Президією Політичної ради партії або її Виконавчим секретаріатом.
3. Проводити звітно-виборні конференції міських і районних партійних організацій виключно за дозволом Президії Політичної ради партії або її Виконавчого секретаріату.
4. Звітно-виборні конференції, проведені всупереч цьому розпорядженню, не / будуть визнані легітимними у відповідності до Статуту партії.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника Голови партії і керівника Виконавчого секретаріату Я.П.Федорчука.

Голова партії Ю.В. Тимошенко

У третьому пункті розпорядження чітко зазначається: «Проводити звітно-виборчі конференції міських і районних партійних організацій виключно за дозволом Президії Політичної ради партії або її Виконавчого секретаріату». Наступний пункт визнає нелегітимними конференції проведені всупереч цьому розпорядженню.

Водночас перший заступник голови ЛОО «Батьківщина» Ірина Яворська повідомила, що особливого дозволу, який би надавав можливість проводити конференцію Львівська міська «Батьківщина» не отримувала. Вона розповіла, що організація виконала усі вимоги, які керівництво ВО «Батьківщина» просило дотриматися.

«Ми абсолютно всі вимоги, які були поставлені до нас, виконали. Люди, які ішли на зміну голів міських, районних партійних організацій і заступники голови Львівської обласної організації були у виконавчому секретаріаті, пройшли співбесіду у наших департаментах, були присутні на кадровій комісії і до нас прийшли листи, де є погоджені їхні кандидатури на відповідні посади», - розповіла Ірина Яворська.

На її думку, дозволу на проведення конференції не потрібно. Варто лише виконати усі пункти, які вимагає керівництво, а далі статут партії дозволяє проводити зібрання. За словами Яворської, головне, щоб не було заперечень зі сторони Президії політради або її Виконавчого комітету.

«Заперечень у нас не було. Так само проводять в Тернополі, Івано-Франківську. Заперечення щодо проведення конференції не було. Якщо заперечень немає, то ми згідно статуту партії маємо проводити конференцію. Заперечень і застережень не було, абсолютно нічого не було. Ті партійні організації, які мали застереження, то їм дали застереження і відтермінували на осінь (проведення звітно-виборчих конференцій – Вголос). Нам такого застереження не дали, то ми проводимо нормальні звітно-виборчі конференції по всій області», - пояснила ситуацію Вголос Ірина Яворська.

Вона додала, що реакції на конференцію, яка відбулася 25 травня, від політичної ради партії поки що не було.

Своєю чергою на необхідності отримання дозволу на проведення конференції наголосив голова фракції «Батьківщина» у Львівській міськраді Юрій Гудима. Під час прес-конференції, де було представлено нового голову ЛМО «Батьківщина» він повідомив, що відмовився стати головою ЛМО «Батьківщина», тому що конференція є нелегітимною, оскільки не має дозволу, розпорядження на її проведення.

«Я зняв кандидатуру (на посаду голови ЛМО «Батьківщина» - Вголос), оскільки ще вчора озвучив на конференції, що дана конференції вважається нелегітимною. Чому нелегітимною? Тому що було розпорядження від секретаріату політради партії ВО «Батьківщина» про призупинення проведення конференцій. На скільки нам відомо іншого рішення не було, тому конференції мали бути призупинені згідно з рішенням політради. А дана конференції була проведена вчора», - розповів Юрій Гудима.

У підсумку, ЛМО «Батьківщина» дотрималася двох перших пунктів розпорядження Юлії Тимошенко. Проте не отримала дозволу на проведення конференції. Тому цілком логічно вважати її нелегітимною, а як наслідок, нелегітимним і обрання головою організації Андрія Дзюбана.

Нагадаємо, що за Андрія Дзюбана 25 травня проголосувало 92 із 136 делегатів конференції. Серед інших кандидатур були також Юрій Гудима та Володимир Оверко та Мирослава Дячишин, які зняли свої кандидатури. Згідно із статутом партії, нового голову ЛМО «Батьківщина» обрано на два роки.