«У цьому зверненні ми вимагаємо припинити грубе втручання органів юстиції та влади у діяльність нашої політичної партії», – заявив Роман Ілик.

У зверненні до міністра зокрема сказано: «Печерський районний суд міста Києва, втручаючись у внутрішньопартійні справи, намагається усунути Львівську обласний партійний осередок ВО «Батьківщина» від участі у виборах до місцевих рад. Такі дії не поодинокі. Аналогічно влада чинить і щодо Київської обласної організації партії «Батьківщина». У Печерському суді реалізовують напрацьовану схему усунення від виборчого процесу найбільшої та найпотужнішої опозиційної сили. Розправившись з «Батьківщиною, влада візьметься за інші політичні сили, які обстоюють інтереси українського народу».

Партійці вимагають від міністра не перешкоджати реєстрації змін керівного складу «Батьківщини», що фактично блокує участь цієї політичної сили у місцевих виборах на Львівщині.

Роман Ілик також зазначив, що юридична складова у цій справі повністю відсутня:«Печерський суд прийняв Ухвалу, якою заблокував діяльність нашого осередку, навіть не розглянувши справу по суті. Засідання щоразу переноситься. Ми не здивуємось, якщо його призначать у листопаді, коли вибори до місцевих рад уже відбудуться. Це судове свавілля, підтримане галицьким клерком з управління юстиції, який будь-якою ціною хоче втриматись на керівній посаді, є безпрецедентним в історії незалежної України».

Нагадаємо, що Головне управління юстиції у Львівській області відмовилось взяти до відома інформацію про зміну керівників Львівського обласного та міського осередків ВО «Батьківщина», обраних на звітно-виборних конференціях, що відбулись із дотриманням Статуту політичної партії.

Раніше Печерський суд Києва своєю ухвалою призупинив дію постанови Президії Політичної ради партії про звільнення Івана Деньковича з посади голови ЛОПО «Батьківщина» не розглянувши справу по суті. Судове засідання у цій справі мало відбутись ще у липні, однак перенесено на 2 вересня 2010 року.