Відповідне рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, передає «Радіо Свобода».

За даними комісії, 25 відсотків сміття не вивезли з понад 300 майданчиків.

Це звернення мерія планує направити прем’єр-міністрові, голові ЛОДА, Міністерству охорони здоров’я України і Держспоживслужбі. Якщо температура повітря підвищуватиметься, то це загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті, кажуть міські чиновники.

«Замість того, щоб ухвалювати рішення, і на тих полігонах, які є в Україні, по одній машині приймати сміття, роблять все навпаки – штучно перекривають, зупиняють. Сьогодні ми ухвалили рішення повторно звернутись до керівників держави, області», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Тим часом голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка заявив, що Львівська міськрада до нього не зверталась по допомогу.

«Місто не подало жодного конкретного факту, де б були затримані сміттєвози, чи конкретного номеру автомобіля, який був зупинений через те, що вивозив сміття з Львівщини. Ми звернулись з листом до міської влади, якщо вона надасть конкретні факти, то ми з’ясуємо, чому затримувався автомобіль. За інформацією поліції, жоден автомобіль не затримувався на Львівщині. Виглядає на те, що слово «блокада» використовується, щоб закрити свою неспроможність виконати роботи з вивезення відходів. Нині сміття вивозиться на територію Львівщини і поза», – заявив Синютка.

За словами очільника Львівщини, міські чиновники не звертались до ЛОДА з новими пропозиціями щодо виділення земельної ділянки для сміттєпереробного заводу і полігону.

«Вголос»