Львівська міська організація Конгресу українських націоналістів проведе ряд заходів до 19-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
Про це „Вголосу” повідомили в секретаріаті ЛМО КУН.
Конгрес Українських Націоналістів, як зазначається в повідомленні, поставив перед собою завдання не просто нагадати про дату, але й максимально залучити львів’ян до її усвідомлення.
Програма заходів розпочнеться акцією здачі донорської крові у Львівському центрі переливання крові.
„Дана акція покликана сприяти усвідомленню того, що в квітні 1986 р. багато рятувальників та військових свідомо або з наказу жертвували своїм здоров’ям для ліквідації загрози”,― зазначається в повідомленні.
Наступна запланована акція — відкриття фотовиставки в приміщенні Товариства охорони пам’яток.
Матеріали, які демонструватимуться, були зроблені під час роботи комплексної історико-етнографічної експедиції Міністерства з надзвичайних ситуацій в 10 кілометрову зону відчуження. Матеріали стосуються унікального пласту української культури Полісся.
26 червня в храмі Пресвятої Євхаристії відбудеться Богослуження за здоров’я “чорнобильців”, а по закінченню — молебень за померлих. Після служби і переходу до пам’ятника Т. Шевченка відбудеться мітинг-реквієм, в часі якого виступить лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Львівська державна хорова капела “Дударик” під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Миколи Кацала.
26 квітня виповнюється 19 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС ― найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.