31 грудня місцевий суд Сихівського району Львова задовольнив позов близької родички покійного доцента ЛНУ ім. Івана Франка Станіслава Шендрика Анастасії Пєтухової до Львівської міської ради. Про це повідомив адвокат Юрій Кузнєцов.
Суд визнав незаконним рішення Львівської міської ради про продаж земельної ділянки, анулював результат продажу даної ділянки на аукціоні, а також скасував договір купівлі -продажу даної земельної ділянки.
Львівська міська рада має право протягом місяця оскаржити рішення суду в апеляційному суді.
Як повідомляло агентство, близька родичка покійного доцента ЛНУ ім. Івана Франка Станіслава Шендрика Анастасія Пєтухова вимагала в судовому порядку визнати недійсними ухвалу сесії Львівської міської ради про продаж земельної ділянки, аукціон в частині продажу земельної ділянки, договір купівлі-продажу земельної ділянки, порушити кримінальну справу проти заступника міського голови Львова Василя Лозинського за зловживання службовим становищем.
Станіслав Шендрик 3 жовтня здійснив акт самоспалення. Син потерпілого Олексій Шендрик вважає, що причиною, яка штовхнула його батька на такий крок, міг стати факт незаконного, на погляд батька, продажу земельної ділянки, яка належить цій родині, на земельному аукціоні.
У жовтні прокуратурою Львівської області було порушено кримінальну справу за фактом доведення Станіслава Шендрика до самогубства за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.120 КК України (доведення до самогубства, що карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий термін).
Місцевий суд Личаківського району Львова напередодні проведення аукціону 4 липня виніс постанову про заборону продажу з аукціону земельної ділянки на вулиці Тернопільській, 28, якою користувалася родина Пєтухових-Шендриків ще з радянських часів. Незважаючи на це, ця ділянка була продана на земельному аукціоні за 290 тис. грн. під забудову.