Спочатку було Слово. І Слово було зі знаком питання. Бо для того, щоб розповісти щось світові, спершу треба сформулювати запитання. Деякі народи мають свої «вічні запитання» пошуками відповідей на які визначається увесь їх історичний шлях. У росіян, наприклад, є аж два таких запитання: «Хто винен?» і «Що робити?». У євреїв – «А що я з цього буду мати?». Сакраментальне ж запитання українського народу сформулював екс-міністр Юрій Луценко на полтавській трасі: «І скільки тобі ще, собако, треба, щоб ти народ перестав грабувати?!» — запитав він якогось постового, який намагався зрубати з нього пару гривень за перевищення швидкості. По-своєму спробувала відповісти на це вічне українське запитання Львівська міська рада.

На пропозицію мера міста Андрія Садового, для запобігання корупції Львівські міські депутати вирішили підвищити зарплатню чиновникам. Відтепер середня зарплата працівника міськради становитиме 1194 грн. в місяць.

Про це можна довідатися з тексту новоприйнятого бюджету міста на 2007 рік. У ньому вказано, що видатки на державне управління становлять 65429,2 тис. грн., з них видатки загального фонду на оплату праці працівників органів місцевого самоврядування 38217,3 тис. грн..

Як повідомлялося раніше, після скорочення 59 посад, штат працівників Львівської міської ради становить 1200 осіб. Отож шляхом нескладних підрахунків можемо встановити, що один працівник міськради в середньому отримуватиме 1194 грн. в місяць (2654 грн. мінус 45% нарахувань). Враховуючи, що за даними обласного управління статистики, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у листопаді 2006 року становила 972,51 гривні, то відтепер міські чиновники отримуватимуть в середньому на 162 грн. більше. Ось ця сума, за задумом Львівської міськради, і є відповіддю на сакраментальне українське питання:  «І скільки тобі ще, собако, треба, щоб ти народ перестав грабувати?!».

Звичайно, скажете ви, середня зарплатня по міськраді – це як середня температура по лікарні: у когось гарячка, а в когось вже ноги памороззю покрилися. І зрозуміло, що чиновники, котрі обіймають найбільш хабароємні посади, отримуватимуть набагато вищу зарплатню, а відтак – за задумом наших міськрадівських реформаторів – не поласяться на хабарі. А якщо й цього буде замало, то в бюджеті передбачено ще й спеціальний резервний фонд оплати праці, який становить 2788, 1 тис. грн.

Відтак можемо сподіватися, що з хабарництвом у структурі міськради у цьому році буде в основному покінчено! 2007 – рік великого перелому!

Блажен хто вірує, тепло йому на світі.