Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, з’ясовано, що розташоване за цією адресою приміщення, площею понад 735 кв.м. з 1952 року по 1993 роки використовувалось адміністрацією Львівського центрального парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького для різних потреб. У 2008 році ці приміщення придбала гр. Б.

Водночас, прокуратура з’ясувала, що у 2009 році із користування парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького ухвалою Львівської міської ради вилучено земельну ділянку площею 0,1022 га на вул. Лижв’ярській, 42. та згідно договору надано її в оренду гр.Б.

Проте, як відзначають у прокуратурі, при укладенні такого договору, міськрада допустила низку порушень, а саме: вилучено частину належної парку території, чим, усупереч ст.54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», без погодження з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та відповідного експертного висновку змінено його межу.

З огляду на виявлені порушення, прокуратура м. Львова скерувала позовну заяву про скасування незаконної ухвали сесії Львівської міської ради та вжиття заходів задля заборони будь-яких дій, пов’язаних з будівництвом на земельній ділянці на вулиці Лижв’ярській, 42. Окрім того, заявлено до суду і позов про визнання зазначеного договору оренди недійсним.

Як результат, ухвалою суду заборонено гр. Б. вчиняти будь-які дії на земельній ділянці по вул. Лижв’ярській, 42 у м. Львові та проводити на ній будівельні чи інші роботи. За самовільне зайняття земельної ділянки гр.Б. притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 53-1 КУпАП, а також зобов’язано провести реконструкцію будинку відповідно до затвердженої проектної документації та демонтувати тимчасову огорожу.

Прокурор Львівської області також дав окрему вказівку щодо проведення додаткової перевірки у цій справі, яка наразі триває.