Це рішення підтримали 52 депутати.

Ця ухвала майже рік висіла в повітрі, її переносили з одного сесійного засідання на інше.

Основним аргументом чиновників на користь створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги було те, що це зніме навантаження з міського бюджету.

«Провівши аналіз стану надання стоматологічної допомоги мешканцям Львова та враховуючи економічну ситуацію в державі, яка об’єктивно не в змозі фінансувати з бюджету усі видатки, пов’язані з діяльністю галузі охорони здоров’я, пропонуємо створити з 1 липня в комунальних стоматполіклініках Львова госпрозрахункові відділення», – зазначила директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.

За її словами, госпрозрахункові відділення будуть структурними підрозділами поліклінік для надання стоматологічних послуг. Вони вестимуть діяльність на засадах повного самозабезпечення, їх утримуватимуть за кошти, одержані від юридичних, фізичних осіб за надання платних послуг, вартість яких визначатимуть відповідно до затверджених тарифів.

Крім того, у структурі поліклінік залишаються бюджетні відділення, які надаватимуть терапевтичну стоматологічну допомогу дитячому і дорослому населенню міста. «Раніше запропоновано, щоб 50% персоналу утримували за кошти бюджету, а 50% – за госпрозрахунком. Натомість зараз пропонуємо 61% – за бюджетні кошти і 39% – за госпрозрахунком», – додала Слічна.

Лікарі-стоматологи виступали категорично проти цих змін, за їхніми словами, це просто знищить комунальні стоматологічні поліклініки, і вони залишаться без роботи. Керівник профкому 1-ї комунальної стоматполіклініки Ольга Поразкова пояснила на сесії, що Міністерство охорони здоров’я готує відповідні реформи в галузі медицини, які презентує вже в березні, і вони передбачають аж ніяк не госпрозрахункові відносини, а страхову медицину. Тому лікарі не бачать сенсу, для чого місто йде на цей крок. Після того, як ухвалу таки було затверджено, лікарі зазначили, що подадуть до суду.

Загалом документом передбачено створити з 01.07.2015 у комунальних міських стоматологічних поліклініках м. Львова госпрозрахункові відділення з надання терапевтичної та хірургічної стоматологічної допомоги дорослому населенню у межах штатних розписів, затверджених станом на 01.01.2015. Управління охорони здоров'я Львівської міської ради має забезпечити надання належної стоматологічної допомоги всім категоріям населення відповідно до законодавства України з врахуванням вимог цієї ухвали.

Також воно має збільшити видатки у межах затверджених кошторисних призначень на 2015 рік на медикаментозне забезпечення дитячих стоматологічних відділень, внести зміни до статутів та кошторисів комунальних міських стоматологічних поліклінік м. Львова відповідно до цієї ухвали з врахуванням статусу комунальних міських стоматологічних поліклінік як неприбуткових установ.

Окрім того, управління має розробити та подати на затвердження у встановленому порядку калькуляцію граничних цін на стоматологічні послуги, які надаватимуть комунальні міські стоматологічні поліклініки м. Львова відповідно до цієї ухвали.