Ініціатором пропозиції виступили представники партії „Україна Соборна” під час засідання сесії Львівської міської ради сьогодні.

За словами члена партії „Україна Соборна” Юрія Кужелюка, міністр Дмитро Табачник вже переписав підручники з історії для 5-х класів, а з наступного року планується ввести нові підручники для 11-х класів, у яких через їх написання спільно з Росією, замовчано важливі історичні факти і реанімовано радянське трактування історичних подій в угоду інтересам Росії.

У зверненні йдеться про те, щоб для учнів 5-х та 11-х класів розробити спеціальний зошит-підручник для розширеного вивчення історичних періодів, які в офіційному підручнику замовчуються або подаються викривлено без урахування історичної дійсності.

Зошит повинен містити інформацію, підкріплену архівними розсекреченими документами, зокрема у зошиті потрібно детальніше розписати про Голодомор 1932-33 років, визвольну боротьбу УПА у роки Другої світової війни, про Українських січових стрільців, бій під Крутами, суспільно-політичні події початку 21-го століття (Помаранчеву революцію).

У зверненні також пропонується закликати Львівську обласну раду, інші області та міста обласного значення підтримати дану ініціативу, щоб не допустити вивчення викривленої історії України.

Звернення підтримали 72 депутати Львівської міської ради.